Kursor nie reaguje po wybudzeniu (po wyjściu ze stanu wstrzymania)

Czasem wkradnie się “Błą”, jak każdemu*. Poprawiłem na LPM.

Sterowników myszy w tym przypadku nie “wywala” i nie ma żółtych znaków, że coś mogło być nie tak. Sugerowałem, że coś mogłoby zakłócać sterownik myszy.

 

Autor pisze - “Natomiast PO wybudzeniu brakuje uniwersalna drukarka usb, urządzenie kompozytowe usb, urządzenie pamięci usb i urzadzenie pamięci usb - tego nie ma jak wybudzę komputer”.

Sugeruje to włączanie selektywnego uruchamiania po wybudzeniu. Chodzi mi o ustawienia opóźnienia uruchamiania. Programy, tzw tweaki mają takie opcje, żeby coś opóźniać podczas ładowania. Pierwsza zakładka z msconfig pokazałaby, jak jest ustawione uruchamianie. Powinno być zaznaczone normalne uruchamianie.

 

O, zauważyłem dokładnie ten sam temat na innym forum i dokładnie skopiowane posty @Jerry’ego.

Z tego wszystkiego to ja chyba postawię system na nowo… :wink: Mam tylko pytanie, mianowicie mógłby ktoś mi dać linki do sterowników do tej płyty głównej: MSI B75MA-E33 (MS-7808) (SOCKET 0)

A oprócz tego takie ogólne wskazówki przy reinstalacji systemu: np. w jakiej kolejności potem instalować sterowniki i jakie to sterowniki trzeba zainstalować ??

 

Ja wszędzie próbowałem szukać tez na innych forach wcześniej rozwiązania tego problemu, jak na razie tutaj jest najlepsza pomoc:) gdzie indziej to albo bez odpowiedzi albo nic nie wnosi :wink:

Hej,

 

I o to głównie chodziło. Czy po zmianie komputer usypia się jakoś inaczej - na przykład słuchać dłużej wentylatory?

 

Mało prawdopodobne - no chyba że nie instalowałeś w ogóle sterowników do chipsetu płyty głównej.

A czy po wybudzeniu dźwięku poprawnie działa zintegrowana karta dźwiękowa?

 

Znajdziesz na stronie producenta - klik. Co prawda bezpośrednio sterowników do Visty nie ma, ale powinny pasować te z Windows 7. Oczywiście pamiętaj o wybraniu odpowiedniej architektury systemu - 32 bądź 64 bity.

 

Najprościej ujmując sterowniki do całego sprzętu, który posiadasz. Czyli po instalacji systemu instalujesz sterowniki do chipsetu płyty głównej. Później grafiki, dźwiękówka i sieciówka. Na końcu cała reszta oraz poprawki do systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po przestawieniu z S1 na S3 czy odwrotnie to tak własnie było bardzie słychać wentylatory i w ogóle głośniej chodził.

 

A karta dźwiękowa chyba normaalnie chodziła z tego co widziałem.

Ale generalnie to kwestia chyba tego,  żeby od nowa zainstalować system i mainowicie tutaj jeszcze pytanie jak powyżej :slight_smile:

 

Czyli może być taka kolejność przy instalacji windowsa: windows, service packi 1 i 2, sterowniki i następnie dalsze aktuaolizacje do systemu.

Głównie chodzi mi o to czy po zainstalowaniu systemu można od razu service packi a następnie sterowniki??

Hej,

I tak powinno być. Aczkolwiek jeśli zmiany trybu usypiania nic nie dają, to problemu bym nie upatrywał w błędnych ustawieniach BIOSu - bardziej po stronie sterowników w samym systemie Windows.

To pytanie zadałem. by zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia płyty głównej. Jeśli uszkodzony byłby mostek południowy - który opowiada między innymi za porty USB - to również dźwięk mógłby się tracić tak samo jak napędy i dyski.

Można - ale lepiej zrobić jeszcze inaczej - zintegrować Service Packi z systemem przy pomocy programu vLite. Po instalacji systemu od razu będziesz miał Vistę z SP2. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc zainstalowałem system i problem z usypianiem się rozwiązał. Już teraz normalnie można uśpić i usb się nie wyłącza :slight_smile: Dokładnie tak problem chyba leżał po stronie sterowników, ale co i jak to nie mam pojęcia :wink:

Natomiast co do reinstalacji systemu no to tak jak to ostatnio pisałem w takiej kolejności to zrobiłem: windows, service packi 1 i 2, sterowniki i następnie dalsze aktualizacje do systemu i chyba jest w porządku :wink:

Jedna rzecz, która mnie zastanawia to jest taka:

 

Takie coś się pojawia kiedy kliknę pokaż ukryte urządzenia w menedżerze urządzeń. Z tego co do tej pory mi się udało dowiedzieć to, że to jest normalne ale dokładnie to nie wiem. W sumie z ciekawości bym się dowiedział cóż to takiego.

Hej,

Tak, to zupełnie normalne. Nie ma powodu do zmartwienia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki, dobrze wiedzieć :slight_smile: