Kursor ucieka, co robić!?

Witam, problem jak w temacie. Od jakiegoś czasu kursor myszki sam się porusza, bądź stoi w miejscu mimo że poruszam myszką. Wymieniłem myszkę na optyczna i jest to samo. Kompa mam wolnego od wirusów, przynajmniej żadnych nie wykrywa.

W czym może tkwić problem??

pzdr

Może masz mysz na powierzchni odbijającej światło lasera??

Myszna PS/2 czy USB?

Spróbuj podłaczyć do inną mysz na innym porcie.

Nie przycina Ci się kabel od mychy?

Czy używasz jakichś przejściówek ?? Tzn z USB --> PS/2 ??

Zmień nawierzchnię na jakiej jest myszka… To znaczy na jakąś gładszą i o innej barwie niż masz dotychczas. Napisz co i jak…

Obydwie mysze które miałem są na PS/2. Żadnych przejściówek nie stosuję. Podkładkę mam jednolitą, chociaż bez podkładki jest tak jakby lepiej, ale wciąż niedobrze. Sam już nie wiem co robić… :frowning:

pzdr

A masz od kogo pozyczyć mysz na USB?

Spróbowałbym korzystać z takowej, bądź jakiejś przejśćiówki na z PS/2 -->USB

a zinstalowałeś sterowniki do tej myszy / jeśli były /? Sprawdź, czy na przerwaniu 12 jest tylko mysz, jak będzie inne urządzenie może być konflikt. Możesz spróbować w ustawieniach myszy zmniejszyć częstotliwość próbkowania do 100. Zdarzało się, że ten problem pojawiał się po zainstalowaniu Service Packa 2. Może to być także spowodowane obecnością w systemie trojana, bodajże o ile dobrze pamiętam o nazwie “konik.exe”.

Sterowników do tej optycznej nie było (to taka firma “no name”), próbkowanie zmiejszyłem do 80 i na razie jest ok. Jeszcze sprawdzę te przerwania.

Dzięki piękne panowie za pomoc, jakby wam coś jeszcze do głowy przyszło to podpowiadajcie.

pzdr

A jeszcze jedno, tego “konika” szukałem i nie znalazłem, poniekąd mam czystego kompa.

Mam ten sam problem. Nie dotykam myszki a kursor porusza sie najczesciej do gory. Mysle ze to jest poprostu koniec zywotu myszki. Albo jakies fale magnetyczne (np. z telefonu komórkowego) dzialaja na myszke i sie po prostu wysterowuje…

Pozdrawiam.