Kursor wariuje podczas pisania

Od kilku dni mam problem z kursorem, podczas gdy piszę jakiś tekst, prowadzę rozmowę na gadu, wpisuję adres www itp. itd.

Otóż. Kursor zaczyna wariować co objawia się tym, że np. przenosi mi kursor z końca zdania na jego początek, albo zaznacza cały tekst lub pojedyńcze wyrazy i po wpisaniu jakiejś literki wszystko się kasuję i tylko ctrl+z wtedy, albo przenosi kursor do środka zdania, przed jakiś wyraz lub w środek wyrazu. Czasem nie reagują klawisze (backspace szczególnie). Biorąc pod uwagę, że komputer mam głównie do pisania jest to strasznie uciążliwe.

Być może zastosowałem jakąś kombinację klawiszy, którą doprowadziłem do tej wariacji. Nie wiem co z tym zrobić. Wirusów nie ma (skanowałem AVG, mks i kaspersky) - przynajmniej tak wykazują te programy.

Mój sprzęt to ASUS A7C pracuje na Viście Home Premium. Wszystkie aktualizajce pobieram na bieżąco. Zainstalowem też nowe sterowniki do touchpada, ale nic z tego.

Miał ktoś taki problem? Wiecie co z tym zrobić?

Instalowałeś jakieś dodatkowe oprogramowanie w międzyczasie?

Nie trzymasz dłoni na touchpadzie jak piszesz?

Oprogramowania żadnego nie instalowałem. Dłoni też nie trzymam to było pierwsze na co zwróciłem uwagę :slight_smile:

Szaleństwo kursora ma miejsce, zarówno gdy korzystam z myszki przez USB jak i z touchpada.

Sprawdzałeś czy jest dobrze wpięta do kompa??

miałem podobny problem, u mnie np. strona samoczynnie się przewijała albo kursor znikał,

problem zniknął po wymianie myszy na nową (optyczną pod usb)

Hmmm :wink: Okazało się, że pod touchpadem był jaki paproszek, który wprowadzał te zakłócenia. Czyli to nic związane z oprogramowaniem, a zwykły paproszek. Sprawa już rozwiązana :slight_smile:

Bzdury Kosz :!: