Kursor wychodzi poza prawy bok ekranu !?

Witam

Mam Problem, ponieważ myszka tak jakby przekracza mój prawy bok monitora, dosyć daleko w prawo, i sie zatrzymuje, tak wiec żeby znowu widzieć myszkę kursor ruszyć nią w lewo i jechać chwile ;/.

A dzisiaj zrobiło się jeszcze gorzej, gdy daję np. manager urządzeń (ctr+alt+delete) To on też wychodzi poza monitor i w żaden sposób nie mogę go odzyskać, nawet maxymalizacja nie pomaga :\

Tak samo mam jeszcze z moim antywirem (ESET Smart Security) Gdy daję pokaż okno, to okno wyskakuje gdzieś poza prawy bok monitora.

Z pozostałymi aplikacjami jest OK Mozilla otwiera sie jak zawsze, inne programy też, lecz denerwuje mnie mnie ta myszka no i nie mam dostępy do antywira i managera :confused:

Pomocy !

Jaki posiadasz monitor (CRT, LCD ? Ile cali ?)

Jaka ustawiona jest rozdzielczość i częstotliwość odświeżania ?

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

MOze masz złą rozdzielczosc ustawiona. A moze karta nawala.

Użyj przycisków na monitorze i sobie ustaw tak jak trzeba.

Pewnie masz źle w ustawieniach monitora poustawiane

Czasem mozna sobie poprostu ekran przestawiać na monitorze. Zrobić to można też w sterach karty ale to raczej monitor.

A moze w ustawieniach karty graficznej sa ustawione 2 monitory (mimo ze masz jeden) i kursor wychodzi na ten drugi. Kiedys tez tak miałem.

Na pulpicie-> PPM-> Właściwości->Ustawienia-> tutaj masz " Ekran" i zapewne dwie opcje.

Gdzie przejdź do drugiej, zapewne coś jak: “Monitor domyślny na…” niżej masz pewnie zaznaczoną opcję:

Powiększ pulpit systemu… odznacz to i zapisz ustawienia.

Dziękuje Andrew !

Wszystko działa jak powinno :slight_smile:

Dzięki wszystkim i Pozdrawiam :slight_smile:

mialem to samo zaraz po reinstalu systemu i mordowalem sie z tym dosc dlugo. w koncu zauwazylem ze w ustawieniach ekranu bylo ustawione ROZSZERZ hehehehe
wrocilem do ustawienia POKAŻ TYLKO ekran nr i w koncu jest ok

ło, nagroda złotej łopaty dla tego pana! :slight_smile: