Kursy dokształcające dla studenta informatyki

Cześć,

Jako, że nowy jestem no to się witam serdecznie :slight_smile: Przechodząc do tematu teraz, chciałbym rozpocząć luźną dyskusję o różnego rodzaju kursach, jak CCNA itp. Jakie kursy moglibyście polecić dla osoby która chciałaby spełniać wymagania na stanowisko pracy informatyka (administracja siecią, systemami z rodziny unix i windows). Chodzi mi o kursy które naprawdę rozjaśnia umysł i pomogą uzupełnić wiedzę też na tyle, żeby starać się o trochę ambitniejszą pracę.

Pozdrawiam :slight_smile:

Łukasz

Takie http://niebezpiecznik.pl/testy-penetracyjne/?tb , http://niebezpiecznik.pl/szkolenia/?tb2

Kursy CISCO, ECDL (tak na początek), jakieś certyfikaty Microsoftu czy Novela. Tylko trzeba oczywiście trochę na to kasy wyłożyć niestety.

jeśli zamierzasz pracować jako administrator sieci to CCNA jest kursem po papierek, dużo się raczej nie nauczysz, jedynie dostęp do materiałów. Kompletny kurs kończy się egzaminem (płatnym) który po zaliczeniu jest ważny bodajże 3 lata, później trzeba odnowić.

Odbyłem kurs CCNA w łodzi na 3 lata temu w łodzi w celu zdobycia dokształcenia się, kurs dla studentów kosztował w sumie 2800 zł (egzaminu nie robiłem bo byłem dopiero na 3 roku studiów), są to 4 semestry w jeden rok, czyli mniej więcej 2 miesiące i tydzień. Każdy semestr kończy się “egzaminem” z dostępem do internetu w którym są dokładnie wszystkie odpowiedzi. Ogólnie ogrom materiału, który trzeba przyswoić w krótkim czasie. Teraz pracuję jako programista i kurs jak na razie do niczego się nie przydał, była to raczej błędna decyzja:P ale jeśli jesteś zdeterminowany by być administratorem to raczej kurs warto zrobić dla certyfikatu.

Jak potrzebujesz jakiś bardziej szczegółowych pytań na temat CCNA pisz na PW