Kursywa i pogrubienie jak usunąć?

Witam.!

Piszę z pytaniem jak usunąć pogrubienie i kursywę w Windows Vista ?

Rzecz w tym że np. w przeglądarce gg i innych mam albo czcionkę pogrubioną albo napisaną kursywą.

Jak wrócić do zwykłej? [system Windows Vista HP]

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam DJ_MatriX_xD.

Dodane 25.01.2009 (N) 9:36

Odpowie ktoś ?

Wpierw zerknij do katalogu C:\Windows\Fonts czy Masz wszystkie podstawowe czcionki m.in. Arial. Wykonaj skanowanie dysku, pod konsolą wykonaj chkdsk c: /r

gdzie c: jest literą partycji systemowej.

Zezwól na sprawdzenie dysku po ponownym uruchomieniu.

Tutaj również może istnieć prawdopodobieństwo uszkodzenia odpowiedzialnego za to klucza rejestru (gł. Font Substitutes).

mam dokladnie ten sam problem, i nie wiem skad sie wzial:/ zauwazylem ze chyba brakuje tych normalnych czcionek arial i times new roman, sa tylko pogrubione albo kursywa…:expressionless: byl bym wdzieczny gdyby ktos dokladniej to wytlumaczyl bo troche jestem zielony w tych sprawach i tego co kolega powyzej napisal zabardzo nierozumiem:/ pozdrawiam i z gory dziekuje;)

Witam… odnawiam temat ponieważ również mam taki problem… zauważyłem, że po odistalowaniu gry Left 4 Dead nastąpił ten problem… przywróciłem system i myślałem, że jest dobrze. W GG wróciło do normy w FireFoxie też… ale zacząłem coś pisać w OO Calc. Chciałem ustawić pogrubienie wyrazu a mi się włącza pogrubienie z kursywą, tzn wyświetla się tak mimo, że zaznaczone mam tylko Bold. Faktycznie po odinstalowaniu gry pozostały po niej jakieś foldery z czego w jednym właśnie są jakieś fonty… :confused: Czy mógłby ktoś pomóc? Może podać jakiegoś linka skąd mógłbym pobrać pełną paczkę podstawowych czcionek z Visty. Dziękuję za odpowiedź !

Użyj TweakUI opcja Repair -> Fonts

Sprawdź dysk w poszukiwaniu błędów (chkdsk C: /r).

Przywróć kluczowe fonty Windows z konsoli odzyskiwania -> Instrukcja (na samym dole).

Lub z wykorzystaniem SP (opis dla Visty lecz na XP prawie ta sama zasada) -> Instrukcja

Cześć,

Miałem identyczny problem. Wydaje mi się, że soft który robi taką kaszą to Steam. Ktoś zresztą pisał coś nt Left 4 Dead.

Niemniej, skorzystałem z sugestii i sprawdziłem najpierw dysk (chkdsk) - zero błędów.

A w końcu zrobiłem tak:

[system = Vista Home Premium]

  1. Panel Sterowania -> Czcionki -> prawy przycisk myszki w folderze i wybór z samego końca menu “zainstaluj nową czcionkę”;

  2. Otwiera się stosowne okienko - tam w lewym dolny roku okna “na przygłupa” wskazałem systemowy folder z czcionkami (c:\windows\fonts);

  3. Wczytała się w tym samym okienku lista czcionek, po czym wybrałem wpierw “zaznacz wszystko”, i następnie "zainstaluj;

Potem naklikałem się jak głupek tam, gdzie system nadpisywał już zainstalowane czcionki.

Po zakończeniu procesu restart.

I wszystko gra i buczy :slight_smile: Przynajmniej na tą chwilę i na moim kompie. Do furii doprowadzało mnie to, że każda otwierana strona www wyświetlana była kursywą!!

Mam non-stop nieśmiałe wrażenie, że to rozwiązanie jest takie… mało finezyjne… (“na chama” :P) - acz mam nadzieję, że będzie skuteczne również u tych, który mają ten sam kłopot :slight_smile:

Pozdrawiam,

SQ

To naprawdę działa!

Dziękuję Ci SaQ. Kursywa pojawiająca się nie wiadomo po co doprowadzała mnie do wściekłości. Nareszcie spokój z tym!

Szczęście takie, że … w ogóle nie przeszkadza mi fakt, że Twój sposób jest troszeczkę … upierdliwy :smiley:

pozdrawiam

Ajj_