Kwadraty, dziwne kształty i zwiecha

(WalterW) #1

Witajcie

Podczas grania w gy - Wiedzmin 3, PES 2017 i benchmaku na monitorze wywalają mi się kwadraciki, ciemne tło, dziwne kształty, póżniej komputer najczęściej się zacina lub gra się wyłącza. W programie HWMonitor temperatura procesora max to 83 stopnie a karty graficznej to 37 stopnie, wydaje mi się, że jest to spowodowane gorączką procesora ale jak temu zaradzić?

Nie dzieje się tak tylko w grach - podczas włączania też. Temperatury wtedy są na ok 40-45 stopni

(Dimatheus) #2

Hej,

A możesz to pokazać na zdjęciu? Jeśli dzieje się tak także w czasie uruchamiania systemu, to raczej nie obstawiałbym procesora, a problem z pamięcią RAM karty graficznej. Czy w płycie głównej masz kartę zintegrowaną? Jeśli tak, wyjmij kartę dedykowaną, podłącz monitor do intergy i sprawdź, czy błędy i artefakty nadal się pojawiają. Jeśli nie, prawdopodobnie uszkodzona jest pamięć RAM na karcie graficznej.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(WalterW) #3

Problem rozwiązał się sam. Tak jakby. Karta przestała wyświetlać cokolwiek, zero sygnału do monitora. Da się jakoś to naprawić czy rozglądać się za nowym sprzętem?

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli całkowicie padła, to już tylko wymiana. Aczkolwiek sprawdziłbym jeszcze tak - wyjmij kartę ze slotu, przeczyść gniazdo i styki i podłącz kartę jeszcze raz. Jeśli nie zadziała, masz odpowiedź. Dodatkowo, jeśli masz kartę zintegrowaną, sprawdź, czy na niej poprawnie wyświetla się obraz. Co to dokładnie była za karta i jaką płytę główną posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(WalterW) #5

Czyściłem i nic. Karta to HD7770 a płyta to AsRock H110M-HDV.

Na grafice zintegrowanej wszystko pięknie dziala

(Dimatheus) #6

Hej,

W takim układzie wiemy, że to karta graficzna poszła do komputerowego nieba.

Pozdrawiam,
Dimatheus