Kwadraty, dziwne kształty i zwiecha

Witajcie

Podczas grania w gy - Wiedzmin 3, PES 2017 i benchmaku na monitorze wywalają mi się kwadraciki, ciemne tło, dziwne kształty, póżniej komputer najczęściej się zacina lub gra się wyłącza. W programie HWMonitor temperatura procesora max to 83 stopnie a karty graficznej to 37 stopnie, wydaje mi się, że jest to spowodowane gorączką procesora ale jak temu zaradzić?

 

Nie dzieje się tak tylko w grach - podczas włączania też. Temperatury wtedy są na ok 40-45 stopni

Hej,

 

A możesz to pokazać na zdjęciu? Jeśli dzieje się tak także w czasie uruchamiania systemu, to raczej nie obstawiałbym procesora, a problem z pamięcią RAM karty graficznej. Czy w płycie głównej masz kartę zintegrowaną? Jeśli tak, wyjmij kartę dedykowaną, podłącz monitor do intergy i sprawdź, czy błędy i artefakty nadal się pojawiają. Jeśli nie, prawdopodobnie uszkodzona jest pamięć RAM na karcie graficznej.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Problem rozwiązał się sam. Tak jakby. Karta przestała wyświetlać cokolwiek, zero sygnału do monitora. Da się jakoś to naprawić czy rozglądać się za nowym sprzętem?

Hej,

 

Jeśli całkowicie padła, to już tylko wymiana. Aczkolwiek sprawdziłbym jeszcze tak - wyjmij kartę ze slotu, przeczyść gniazdo i styki i podłącz kartę jeszcze raz. Jeśli nie zadziała, masz odpowiedź. Dodatkowo, jeśli masz kartę zintegrowaną, sprawdź, czy na niej poprawnie wyświetla się obraz. Co to dokładnie była za karta i jaką płytę główną posiadasz?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyściłem i nic. Karta to HD7770 a płyta to AsRock H110M-HDV.

Na grafice zintegrowanej wszystko pięknie dziala

Hej,

 

W takim układzie wiemy, że to karta graficzna poszła do komputerowego nieba.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus