Kwadraty obok kursora

Robi się “niby tylko na kursorze” ze względu na jego teksturę, chociaż powinno Ci przy okazji sypać Aero (pamiętam jak dziwiłem się że w gta iv mam artefakty po za dużym podkręceniu grafiki, a w windowsie jest spoko, miałem wtedy wyłączone aero) problem jest po stronie obciążenia grafiki, lub coś związane z teksturowaniem. Jak nie masz nic do stracenia to spróbuj w jakimś serwisie zrobić reflow grafiki, co na 99% rozwiąże problem. Tylko nie baw się piekarnikiem ani opalarką :smiley:

Hej,

Specjalnie pytałem o tryb awaryjny. Nie tylko dlatego, że w trybie tym karta działa na najbardziej podstawowym sterowniku, ale również dlatego, że wyłączone są w nim funkcje przyspieszania graficznego (Direct Draw czy Direct3D) - normalnie w systemie Windows 7 ciężko je wyłączyć.

Może więc warto zapytać, czy kolega alex_bambino ma włączone Aero. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem Windows XP, kwadraty znikneły…tyl że teraz karta moja graficzna zachowuje się następująco:

-bez sterowników jest wszystko oki a po zainstalowaniu ich są poprzerywane ikony, w paski, kursor jest normalny ale inne rzeczy szaleją

Do tego przed zainstalowaniem Service Pack’a było tak, ze system odpalał a na monitorze był tylko napis “out of range”.

Reasumując wszystko co złe dzieje się gdy zainstaluje stery, czy to juz koniec karty??

Moim zdaniem uwalone są pamięci, karta nadaje się już tylko do wymiany i ja bym się już z tym więcej nie męczył.

wiem, że łatwo mówić, tylko próbowałem ją uratować ze względu na fakt, iż nie warto wogóle wymieniać u mnie samej karty, trzeba cały komputer niestety…ma już 7 lat…dlatego tutaj radziłem się was i walczyłem o nią:)

Hej,

To niestety potwierdza przypuszczenie kolegów, że karta jest uszkodzona. A skoro tak, to niestety niewiele można z nią zrobić, prócz wymiany.

To oznacza, że monitor otrzymywał sygnał w takiej częstotliwości i/lub rozdzielczości, której przetworzyć nie był w stanie. Najczęściej odnosi się to do częstotliwości 40Hz.

Koniec!! :frowning:

By być w 100% pewnym, że karta jest uszkodzona przetestuj ją na innym komputerze, bądź pożycz od kogoś inną kartę i sprawdź ją w Twoim zestawie. Aczkolwiek szanse na to, że problem wynika z uszkodzenia innego elementu są niewielkie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję wam za pomoc. Kupiłem kartę, przyślą za 2-3 dni.

Wybrałem przynajmniej model który obsługuje już więcej standardów…RADEON 3650 512MB:):slight_smile:

Przy takim komputerze to i tak dobra karta…

Mam nadzieję, że toi pomoże

To fajnie, że zamówiłeś kartę, daj znać jak się sprawuje :slight_smile: ludzie nieczęsto informują o dalszych losach swojego sprzętu, a szkoda bo każdy chciałby wiedzieć czy jego rady na coś się zdały i czy wszystko ok.

Pozdrawiam.

Hej,

Problem został zatem rozwiązany? Wszystko działa poprawnie?

Dokładnie. A zawsze to dodatkowa wskazówka dla innych.

Zdecydowanie najmocniejszy element posiadanego zestawu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Karta wymieniona, komputer działa już ok poza jedna rzeczą.

Mam w programie Speed Fan wciąż temperature za wysoką karty graficznej ok55 stopni.

Obroty wentylatora są ustawione na 57%, czy idzie zmienić tą wartość na 100% aby nie zmieniała się nigdy?

Komputer na bierząco jest czyszczony obecnie mam obudowę otwartą.

zależy od karty graficznej jaka temperatura może być

ale ustawienie wiatraka na 100% może zrobić go słyszalnym

otwarcie obudowy pozwoliło schłodzić procesor ale karta graficzna ma zakłócony przebieg powietrza i dlatego może się szybciej nagrzewać, jakby komputery miały lepiej mieć otwarty bok to by nie było obudowy tylko siatka na tym boku

Hej,

Niestety, bardzo często musi się pojawiać jakieś ale. :expressionless:

Nie powiedziałbym, że temperatura 55 stopni jest czymś niepokojącym - tym bardziej przy obecnych upałach. Chyba, że widoczne są jakieś niepokojące zachowania grafiki - powstawanie artefaktów, zwolnienia w wymagających aplikacjach czy samoistne restarty systemu.

Skoro domyślnie obroty ustawione są na poziom 57%, to fabrycznie przystosowana jest do większych temperatur - dopiero, gdy temperatura przekroczy jakiś poziom, wentylator przestawiony zostanie na tryb 100% obrotów. :slight_smile: Teraz jest to nieco bez sensu, gdyż jedyne, co zyskasz, to zwiększona głośność wentylatora. Ale jeśli już bardzo chcesz wprowadzić zmiany, to na pewno warto zajrzeć do sterowników bądź posłużyć się programem Riva Tuner. Oba sposoby opisano na przykład tutaj.

Paradoksalnie zdjęcie bądź demontaż części obudowy działa w przeciwną stronę - powoduję, że cyrkulacja powietrza w obudowie jest gorsza, mimo że powietrze ma większy dostęp do środka komputera. Zysk zatem w takim układzie średni. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

miałem kartę graficzną która miała limit do 120C a sam ją nagrzałem do 95C więcej nie poszło

karta graficzna to nie to samo co procesor ona się inaczej zachowuje i ma większą stabilność na temperatury

Hej,

Dokładnie. Wszystko zależy od konkretnego modelu karty graficznej. I zawsze karty w chłodzeniem pasywnym będą wytrzymywać większe temperatury niż te, które wyposażono w układ aktywny chłodzenia.

Tak, tyle że temperatura zbyt wysoka ma destrukcyjny wpływ na wszelkie rodzaje procesorów - w tym i graficzne. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus