Kwadraty obok kursora

Witam serdecznie!

Mój problem polega na tym, że od 2 dni obok kursora mam dziwne kwadraty, nie da się tego w żaden sposób usunąć, sprawdzałem już wszystko, podpięcie urządzeń, sterowniki itd. Być może to oznaka padania płyty głównej?? jak sobie z tym poradzić?

A może jakiś screen?

Hej,

A nie masz przypadkiem zainstalowanego jakiegoś dodatkowego oprogramowania do myszki, które odpowiada na przykład za przewijanie zawartości także w poziomie, gdy dojedzie się do krawędzi ekranu? Może instalowałeś to oprogramowanie w trybie innym niż administratora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najlepsze jest to że gdy zrobię screen to jest wszystko oprócz kursora…Korzystam z Windowsa 7, nie instalowałem żadnego oprogramowania do myszki.

Że korzystasz z Windowsa 7 to wiadomo, przecież to dział dla problemów z Windows 7. A co do screena to możesz zrobić go np. aparatem i podesłać.

http://s1.img.pl/v/125929/20120408107.jpg

tutaj screen…

wygląda jak artefakty… :? Masz integrę? podkręcałeś coś ostatnio?

komputer jest w oryguinalnym stanie, nie było nic podkręcane, dbałem o niego…

Całość zaczełą się od tego iż system przy ładowaniu zatrzymywał się na “memory testing”…potem pozamieniałem kolejność kości ram,. nie pomogło a więc wyciągnełem baterię z BIOSA żeby go zresetować. Pomogło, system działa w miare normalnie, poza tymi kwadracikami właśnie.

Spróbuj w biosie ustawić set/load safe settings czy coś podobnie wyglądającego.

nie pomogło a w dodatku pokazuje wtedy, że korzystam z procesora 1800+ a mam 2400+. Przywróciłem domyślne ustawienia biosu i procek wrócił do normy jednak kwadraty nie znikneły…

Pierwszy raz widze takiego typu problem;/

Memtest w celu sprawdzenia pamięci RAM - Memtest86 ISO image for creating bootable CD - za pomocą unetbootin’a można go śmiało nagrać nie na płytę, a na USB. tu masz tutek jak to zrobić: http://www.stahurski.fora.pl/bootowalny-pendrive-z-memtest86-w-5-min,22/bootowalny-pendrive-z-memtest86-w-5-min,18.html następnie możesz użyć programu Video Memory Stress Test do przeskanowania działania Pamięci karty graficznej. Jeśli przetestujesz sprzęt i okaże się że działa poprawnie to problem tkwi pewnie w sterownikach.

dziwne to wszystko, spróbować może wymiany systemu?? pozostaje jeszcze wyciągnięcie grafiki i ramu, przetarcie styków spirytuse…byc może to właśnie ma wpływ.

Dodane 09.04.2012 (Pn) 18:44

wynik testu karty graficznej jest następujący

[2012-04-09 19:29:59] Test started for “Główny sterownik ekranu (ATI RADEON 9600 Series (Microsoft Corporation - WDDM))”…

Trying 16bpp RGB:565 mode…OK

Trying 16bpp RGB:555 mode…OK

Trying 16bpp BGR:565 mode…NOT SUPPORTED (Code: 80004001)

Trying 32bpp RGB:888 mode…OK

Trying 32bpp BGR:888 mode…NOT SUPPORTED (Code: 80004001)

[2012-04-09 19:43:07] Pass completed (0 errors found).

Hej,

Czyli wszytko w porządku.

A nie pojawiają się czasami samoistne restarty systemu?

Testowałeś pamięć RAM komputera? Jakie rezultaty?

Co masz na myśli pisząc o wymianie systemu?

:arrow: Swoją drogą próbowałeś zmiany aktualnego schematu kursorów w systemie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trochę odważnie podchodzisz do karty graficznej, że wszystko jest ok kiedy są artefakty. Moim zdaniem problem leży w hardware grafiki.

W Pełni zgadzam sie z DiamondBack . Przy podobnym problemie wymiana karty graficznej spowodowała zniknięcie problemu .

Dodam ze karta sama siadła w przeciągu 3-4 dni . Wtedy takie efekty były równierz przy ekranie startowym windowsa ( tj. zapraszamy ) oraz u mnie przy ładownaiu biosu wyglad czcionek był taki … Były podziurawione :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie masz od kogo pożyczyć karty graficznej żeby to przetestować ?

Hej,

Nie do końca to, co widoczne na screen’ie można podciągnąć pod artefakt. Byłby to dość dziwny artefakt, który pojawi się tylko przy kursorze myszki i za nim podąża. Błędy tego typu pojawiają się w różnych miejscach, w różnym czasie - także przy uruchamianiu systemu. A tutaj alex_bambino pisze, że dotyczy to tylko kursora.

:arrow: Nie używałeś przypadkiem jakiś ściąganych schematów systemu Windows?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Test pamięci zrobię za chwile.|

Wymiana systemu czyli format i zainstalowanie windows XP jak był poprzednio przed siódemka.

Jeśli problem leży w karcie graficznej to wymiana sterowników jak rozumiem nie pomoże a jedynie wymiana karty całej tak?

Kursora wyglad próbowałem zmieniać i obojetnie jaki wybrałem to i tak był ten który mam teraz.

Dodane 10.04.2012 (Wt) 9:34

nie nie…żadnych schematów ani tym podobnych nie instalowałem.

Jest to dla mnie bardzo dziwne i jestem ciekaw co by zrobili jakbym oddał komputer do naprawy, pewnie wymienili karte na nową albo stwierdzili z braku wyjścia że płyta jest do wymiany.

A ja niestety ale muszę ten komputer ratować, bo przy wymianie płyty musiałbym juz cały komputer wymienić ze względu na słabe i stare podzespoły.

Radeon 9600 PRO 128/128

AMD Athlon 2400+

płyta Gigabyte EPOX 8 KRAI

1.5 GB ram

Hej,

Czekamy zatem na rezultaty.

Niestety tak. Aczkolwiek warto zaktualizować sterowniki do najnowszej dostępnej wersji. W końcu karta obecnie działa w oparciu o sterowniki, które zawarte są w systemie operacyjnym.

A w trybie awaryjnym błąd też pojawia się przy kursorze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie włączałem trybu awaryjnego a komputer uruchamia się normalnie.

Dodane 10.04.2012 (Wt) 20:12

nie rozumiem już nic;/;/

Odninstalowałem sterownik karty graficznej, ściągnełem nowy ze strony ATI.

UWAGA. po odinstalowaniu kwadraty zniknely, bylo wszystko normalnie, a po zainstalowaniu nowego, spowrotem to samo…

Czyli bez sterownika karty jest si a z nim jest zle.

Czyli na domyślnych VGA kiedy grafika nie jest obciążana jest ok. Przystaję przy tym, że wina jest po uszkodzonej karcie graficznej. Sprawdź czy nie ma wybrzuszonych kondensatorów.