Kwadraty w Wordzie


(Mfalkus) #1

Witam.

Mam problem, posiadam Microsoft Word 2000 i regularnie z niego korzystam, a jak ;p. Dlatego też w niektórych moich plikach znajdują się ważne dla mnie informacje. Było ok do wczoraj, kiedy to otworzyłem jeden z plików i zamiast tekstu zobaczyłem same prostokąty. Próbowałem zmieniać czcionkę, układ strony, akapity itd, jednak nic nie pomagało. Nie kojarzę natomiast bym robił coś z dokumentem przed pojawieniem się prostokątów, więc o ich genezie też nic nie mogę powiedzieć. Mam tam 26 stron ważnych dla mnie informacji i nie chciałbym, żeby przepadły. Załączam screena z dokumentu jak to teraz wygląda. Liczę na diagnozę oraz pomoc w rozwiązaniu problemu, nie chciałbym stracić tego pliku. Z góry dziękuję za pomoc.


(marcin82) #2

Na początek ściągnij sobie np. Abiword, Open Office zobacz, czy kodowanie będzie poprawne (ISO 8859-2). Całkiem możliwe, że któraś z aktualizacji coś zepsuła. Ewentualnie można przeinstalować pakiet MS.


(Mfalkus) #3

Ściągnąłem Abiword i otworzyłem nim plik. Tym razem widziałem 26 stron znaków zapytania... Niestety nie wiem jak sprawdzić kodowanie. Jakieś inne pomysły?


(marcin82) #4

No to teraz jedyny pomysł to sprawdzanie dysku pod kątem błędów, defragmentacja albo odzyskiwanie plików. Nie spotkałem się wcześniej z taką sytuacją.


(Mfalkus) #5

:confused: Zacznę od defragmentacji. A w jaki sposób miałbym przeszukać dysk pod kątem błędów? Lub w jaki sposób odzyskać pliki?

Z chęcią przyjmę jakieś inne propozycje.