Kwarantanna, Avast! i deinstalacja

Witam.

Mam taki problem. Otóż kupiłem Komputer Świata w którym była Panda IS 2012. Obecnie mam Avast!’ a 6(wcześniej 5) IS który mi służy już Rok.

Przez ten czas znalazł w moich plikach 17 wirusów. Ścieżki to m.in. C:/Users/ ADMINI~1/Desktop…, C:/Users/Administrator AppData/Roaming… oraz Local…, C:/System32 i nieistniejąca już ścieżka D:/ FireFox5/ Extensions …

Wyczytałem że po deinstalce Avasta Pliki z kwarantanny powracają do kompa na ich oryginalne miejsce i wirusy mogą szaleć do woli.

Próbowałem się Bawi PPM na plik> Usuń… ale to usuwa plik z kwarantanny chyba i wolałem nie ryzykować kosztem Kompa.

Jak to zrobić, Aby pliki zarażone zostały nieodwracalnie usunięte razem z wirusami???

Usuń a potem zainstaluj tą pandę :slight_smile:

Tak, ale to nie takie proste, bo jeden z tych wirusow czytalem w 3 zrodlach uaktywnia sie przy restarcie i od razu blokuje komp :frowning:

avast-katalog-kwarantanny-usuwanie-wirusow-t179913.html

Z tego co pamiętam avast pyta przy deinstalacji czy usunąć pliki będące w kwarantannie :razz:

Zobacz tym przeskanuj system powinno usunąć

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Usuń pliki z kwarantanny nic ci się nie zepsuje. Skan drWebCureIt nie ma sensu gdy nie ma żadnych objawów infekcji. Przeinstaluj antywirusa i tyle.