Kwarantanna w Avast 4.8-jat to działa?


(Elinek4) #1

Mam przeglądarkę Opera i wczoraj mimo anulowania transferu(który sam pobierał plik) i tak mi weszło coś?

Avast wyświetlił komunikat i umieściłam (pasożyta) w kwarantannie.

W związku z tym mam pytanie? Jak mam usunąć tego intruza? po prostu klikając usuń? Bo w zasadzie to widzę że avast nic nie usuwa automatycznie sam, tylko wszystko izoluje i przechowuje w kwarantannie. Może użyć funkcji wydobycie pliku zakażonego i usunąć innym programem? Wsparcie techniczne na stronie producenta jest po angielsku :-x a w menu pomocy programu też nie wiele pisze?

-- Dodane 28.02.2009 (So) 14:48 --

Zastanawiam się dlaczego jest (wielu przeglądających tego posta) i wielki "Ignor"! !!

Nie ten dział? Zły temat? Głupie pytanie? Wiem że avast tpo prosty program, może za prosty żeby odpowiadać na mojego posta? No cóż trudno.....(nie jetem blondynką) :slight_smile:


(nie_pozorny_-) #2

Podaj log z Combofix

nie_pozorny


(xyzzyx) #3

Czarnulka31-nie obrażaj się tak łatwo. Sobota, może ludzie jeszcze nie poodpalali maszyn(porządki). A do rzeczy: http://antyvir.blogspot.com/2008/01/ava ... tanna.html. Poczytaj na przykład w tym linku. Albo wpisz w Google hasło:"Avast-kwarantanna", na pewno znajdziesz odpowiedź na Twój problem. Pozdrawiam. Ps-ja co zablokuje Avast usuwam, z kwarantanny również. Tu też chyba będzie coś ciekawego :http://www.avsoft.pl/pl/dokumentacja-home-pl/hlavni_nabidka_rozsireneho_ovlad.htm. Ten link to jest instrukcja obsługi Avasta w j. polskim. Rzuciłem okiem i widzę że to dla Ciebie. Miłego studiowania :slight_smile:


(Mackobdg29) #4

nie polecałbym usuwania od razu Kwarantanna jest po to, by antywirus nie usunął ważnych dla Ciebie plików więc lepiej upewnić się czy dany plik na pewno można usunąć


(Elinek4) #5

podaję log z Combo -dla nie pozonego :slight_smile: http://wklejto.pl/27616 i może komus też sie bedzie chciało zerknąć, z góry dziękuję za pomoc wszystkim, zależyło mi głównie na odpowiedzi na temat avasta jego działania? czy usuwa wirusy czy tylko przechowuje? Ale dzieki za instrukcję i linki :slight_smile:


(xyzzyx) #6

czarnulka31-w linku o którym mówiłem ze to instrukcja Avasta znajdziesz Wszystko co chciałaś wiedzieć. Opisane jest PO POLSKU wszystko na temat Avasta, jego instalowania, usuwania zarażonych plików, postępowania z plikami z kwarantanny również. :wink: Jeżeli jeszcze masz wątpliwości to zajrzyj tu:http://antyvir.blogspot.com/ i na tej stronie :"Avast krok po kroku"


(Elinek4) #7

Dzięki wielkie już ide, choć ty jeden mi pomogłeś......nie doczekam sie na sprawdzenie loga(ale to nie ten dział) w końcu :wink: Pozdrawiam


(nie_pozorny_-) #8

dla mnie log czysty :wink:


(huber2t) #9

Wklej do notatnika:

File::

c:\windows\~GLH0001.TMP

c:\windows\~GLH0000.TMP

c:\windows\~GLC0000.TMP


Folder::

c:\windows\2DC8B66DCFE1470A9B1AA6047A7E085F.TMP


Driver::

MEMSWEEP2


Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\security center]

"AntiVirusDisableNotify"=dword:00000000

"UpdatesDisableNotify"=dword:00000000

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt.

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu->

cfscript10uc2.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, który dasz na forum.

Logi dajesz na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(Elinek4) #10

Podaje log z combo, zastosowałam się do wskazówek "huberta2t"- ps.fajnie by było gdybys zerknął w wolnej chwili i dzięki za pomoc :wink: Przepraszam że dopiero teraz pisze, ale jakos wcześniej nie miałam czasu żeby tu wpaść, a o tej porze zawsze buszuje po necie:)

log> http://www.wklej.org/id/60252/

przy okazji, usunełam dawno już AVG, Nortona i Arcavir? a combo pokazuje że coś jeszcze jest?( klucze rejestru?) nie wiem, a nie ważne. Pozdrawiam wszystkich co nie śpią jeszcze :slight_smile: