Kwarantanna

Witam. Taka hipotetyczna sytuacja. Skanuję system antywirem. Znajduje coś i wrzuca do kwarantanny. Czy można od razu usunąć antywira i pozostawić coś w kwarantannie czy usuwać z kwarantanny i dopiera odinstalować antywira? Pozdrawiam.

Dobry antywirus posprząta dobrze po sobie. Czyli usunie kwarantannę.

Dobrzy wydawcy antywirusów udostępniają narzędzie do ich deinstalacji bez pozostawiania śmieci.
Znajdziesz na stronie pomocy technicznej.

O jakich dobrych antywirusach mówicie? Autor przecież nie pisał, że ma dobrego.

No właśnie jaki antywirus?

Jak kwarantanna nie blokuje uruchomienia się pliku to pewnie nowy antywirus przeniesie takie przeoczenie do swojej kwarantanny, kiedyś cześć skanerów anty-malware umiała wykryć zagrożenie w plikach kwarantanny antywirusowej.

Mam Avasta i jak zaglądam do kwarantanny to sobie przenosi nawet to co nie powinien ostatnio zakwestionował nawet skan dokumentu z badania medycznego a chodziło o dane personalne i musiałem z dysku przenieść na pendrive, Defender z kolei delikatnie mówiąc wywala wszystko co nie ma związku z Microsoftem widzę jego pracę pod 11. Ja nie wiem czy dobrze robię ale opróżniam kwarantannę.

To było pytanie ogólne. Nigdy nie wiedziałem co robić z takimi plikami. Używam Defendera tak dla jasności i mam się na baczności. Dziękuję za wypowiedzi.

Mam jeszcze takie pytanie. Czy warto trzymać pliki w kwarantannie, czy od razu je usunąć z kwarantanny?

A po co chcesz trzymać? Możesz trzymać jak chcesz, nic nie szkodzi.