Kwestia obciążenia portów USB


(Konrad Jestem) #1

Witam.

Posiadam laptopa - Toshibę Satellite Pro - który posiada zaledwie 2 porty USB.

Laptop wykorzystywany jest u mnie głównie do gier, nie lubię komputerów stacjonarnych, dlatego mam osobno do niego myszkę na USB, klawiaturę na USB i zawsze mam problem z tym, że jak potrzebuję podpiąć ładowanie iPhona czy też pendrive lub zewnętrzny dysk to coś muszę wypiąć.

Jako że niesamowicie mnie to irytuję piszę tutaj z pytaniem czy jest możliwość kupienia rozdziałki do usb (tyle wiem, że jest) ale takiej, by nie obniżała szybkości portu usb, żeby klawiatura, mysz i szybkość przesyłania danych z zewnętrznego dysku twardego była w normie, a nie obniżona?

Porty jakie posiadam to USB 2.0, poza tym planuję zakupienie zewnętrznej karty dźwiękowej CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi SURROUND 5.1 PRO więc będzie mi na stałe potrzebny 3 port USB.

A więc da się coś takiego wytrzasnąć?

Bardzo proszę o odpowiedzi, najchętniej z linkami do ceneo czy też aukcji.

Cena nie gra roli.


(stalesz) #2

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0 Szukaj HUB USB..Mogą być z za silaniem lub bez.

Np.http://allegro.pl/hub-aktywny-usb-2-0-r ... 45829.html


(Badziewmax) #3

Jeżeli planujesz podpinać pod HUB dużo urządzeń to koniecznie zasilany zewnętrznie, bo nie uciągnie.


(lith) #4

No i nie będzie to tak 'bez spowolnienia innych' Bo jednak port jakąś przepustowość ma i będzie musiał się nią podzielić. Ale różnice to zrobi pewnie jak już dyskowi twardemu. A hub aktywny rozwiązuje problem z zasilaniem.


(MaRa) #5

Pod jeden port da się podłączyć pasywnego huba, do niego klawiaturę i myszkę, powinno uciągnąć bo niewiele prądu potrzebują.

Albo od razu bezprzewodową klawiaturę i mysz, jest sporo modeli, zaczynając od taniego Logitecha MK250 z miniaturowym odbiornikiem USB (60-110zł). Albo mysz Bluetooth...