Kwestia wydajności zmodyfikowanego Windowsa

Witam

Chciałbym zmodyfikować sobie Windowsa 8 (zwykłego) w celu usunięcia standardowym aplikacji w metro, pomocy technicznej i innych podstawowych badziewi :wink:

Kiedyś ciąłem sobie XP za pomocą nlite i nie miałem problem, ale teraz przyszło mi do głowy pytanie czy modyfikacja obrazu Windowsa powoduje jakieś spowolnienia ?

Czy lepiej dla świętego spokoju zainstalować pełną wersję ? Może dziwne pytanie, proszę wybaczyć ale niczego na ten temat nie znalazłem w google i na tym forum.

Oczywiście są poruszane kwestie bezpieczeństwa i stabilności, cicho na temat wydajności okrojonego systemu choćby z kilku podstawowych rzeczy.

Pozdrawiam

A po co robić sobie dodatowe problemy?

Dla świętego spokoju zainstaluj normalną wersję systemu, nigdy tak naprawdę nie wiesz czy to co wytniesz nie przyda ci się w przyszłości.

też mi się wydaje iż zainstalowanie standardowej wersji win8 jest najlepszym rozwiązaniem. Przecież później zawsze możesz pousuwać składniki, których nie będziesz używał. Poprzez zarządzanie składnikami systemu (czy jakoś tak)

Nie wnikam czy jest sens (chyba że odchudzanie do instalacji z pendriva) ale jest przecież komenda dism.

W XP było można ciąć obraz ale od Win Vista są problemy ba Win 8 nie można nawet za dużo wyłączać zbędnych usług bo są błędy ale z drugiej strony po co ciąć system ? skoro Win 7 x64 po ostrożnej optymalizacji zjadał 750Mb z ramu a Win 8 bez cięcia zjada 720Mb z ramu.