Kwestia wydajności zmodyfikowanego Windowsa

(Kwadratowylolek) #1

Witam

Chciałbym zmodyfikować sobie Windowsa 8 (zwykłego) w celu usunięcia standardowym aplikacji w metro, pomocy technicznej i innych podstawowych badziewi :wink:

Kiedyś ciąłem sobie XP za pomocą nlite i nie miałem problem, ale teraz przyszło mi do głowy pytanie czy modyfikacja obrazu Windowsa powoduje jakieś spowolnienia ?

Czy lepiej dla świętego spokoju zainstalować pełną wersję ? Może dziwne pytanie, proszę wybaczyć ale niczego na ten temat nie znalazłem w google i na tym forum.

Oczywiście są poruszane kwestie bezpieczeństwa i stabilności, cicho na temat wydajności okrojonego systemu choćby z kilku podstawowych rzeczy.

Pozdrawiam

(rgabrysiak) #2

A po co robić sobie dodatowe problemy?

Dla świętego spokoju zainstaluj normalną wersję systemu, nigdy tak naprawdę nie wiesz czy to co wytniesz nie przyda ci się w przyszłości.

(eranet) #3

też mi się wydaje iż zainstalowanie standardowej wersji win8 jest najlepszym rozwiązaniem. Przecież później zawsze możesz pousuwać składniki, których nie będziesz używał. Poprzez zarządzanie składnikami systemu (czy jakoś tak)

(_nikt79_) #4

Nie wnikam czy jest sens (chyba że odchudzanie do instalacji z pendriva) ale jest przecież komenda dism.

(Rmk) #5

W XP było można ciąć obraz ale od Win Vista są problemy ba Win 8 nie można nawet za dużo wyłączać zbędnych usług bo są błędy ale z drugiej strony po co ciąć system ? skoro Win 7 x64 po ostrożnej optymalizacji zjadał 750Mb z ramu a Win 8 bez cięcia zjada 720Mb z ramu.