Kwestia zasilacza - modernizacja cz I

Witam wszystkich serdecznie!
Moja obecna specyfikacja:
-ASUS P5LD2 VM-S (okrojona wersja przez MAXDATE) socket 775
-2GB RAM 800mhz GOODRAM x1
-ASUS Nvidia 9500GT
-Zasilacz DELTA Electronics GPS-350EB-200A
Resztę pomijam.

Na chwilę obecną chcę wymienić płytę główną wraz z procesorem. Mianowicie interesuje mnie Q6600, płytę wedle poradnika z YT p5k-se aczkolwiek przewiduje inne także. Teraz w czym zgłaszam się do was. Oczywiście socket 775

Chciałbym wiedzieć czy obecny zasilacz pociągnie nowy procesor i czy jest on ewentualnie rozwojowym punktem nowego zestawu. Kolejność w jakiej prawodopodobnie będe wymieniał kolejne podzespoły:
dysk (done) > [płyta główna + procesor] > [ram] > [zasilacz + karta graf].

Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć na pierwszy etap to 200zł.
Co radzicie i co z zasilaczem?

Pozdrawiam.

Za 200 złotych chcesz kupić płytę główną i procesor jak na moje skromne oko zapomnij jeszcze na Socket 775 sam miałem problemy z zakupem płyty na 775 kilka lat temu a teraz na pewnie będzie jeszcze gorzej . A zasilacz co to za wynalazek ma 350 W na liniach 12 V ma tylko 10 A i 15 A , najlepsze iż obciążenie tego zasilacza nie może przekroczyć 290W (pewnie i tak tyle nie wyciąga ) . Sam zasilacz jakiś markowy min 300W kosztuje powyżej 200 zł

Pytasz o zasilacz. Zasilacz to podstawa komputera, na nim nie powinno się oszczędzać. Rozumiem, że nie każdego stać na drogie zasilacze, ale dla podanego zestawu taki nie jest wymagany. Ważne, aby był dobry, a ten twój taki nie jest. Dlatego zalecam wymianę na jakiś porządny, na przykład coś takiego:

Dokładne dane w/w zasilacza:
syspb8_db_pl.pdf (1,7 MB)

Jak widać powyżej niekoniecznie (129 zł) :slight_smile:

Za 200 zł powinieneś znaleźć używaną płytę (s.775) z prockiem może nawet z gwarancją 3 miesięczną. Ale czy warto?

Pragnę doprecyzować - chodzi mi o zestaw używany. I kolejne doprecyzowanie - czy obecny zasilacz pociągnie zestaw składający się z innej płyty, q6600 (z c2d e4500) i ewentualnie 2 dodatkowych kości RAM. Przed zmianą grafiki naturalnym jest, że zmienię zasilacz. Ale pytam się czy płyta+q6600+3 kostki RAMu uciągnie?

Jestem laikiem, ale staram się uczyć. Pozdrawiam

@edit
Jaką płytę można uznać za zamiennik do wspomnianej w YTowej serii Asus P5K SE? Znalazłem w ewentualnie tej cenie:
-P5ND,
-P5ql-em
-jakąś dziwną MSI MS-7358.
Wszystko z portali ogłoszeniowych

Powinien uciągnąć ale bardziej obciążony zasilacz (względem starego zestawu) będzie jeszcze bardziej ryzykowny.
Te płyty co podałeś obsługują q6600 ale przed kupnem podaj tutaj konkret żeby nie wdarła się niepotrzebnie jakaś literówka.

Zależy gdzie tej płyty szukasz portal typu olx czy allegro dużo ludzi sprzedaje płyty s775 razem z procesorem . Inaczej przed zmiana procesora i płyty najpierw wymień zasilacz na ten który polecił kolega kilka postów wyżej lub jak lubisz modularny to ja mam taki Thermaltake 530W SMART SE . A co do płyty chcesz zostać przy DDR2 czy idziesz z duchem czasu i płyta ma obsługiwać DDR3

Dobra, wybór padł na q6600+ asus p5ql-em + w sumie 6GB ram ddr2 800mhz goodrama. Słyszałem, że te Delty nie są złe bo to identyczne praktycznie jak Chiefteki…

Ja też słyszałem ze Modecom jest dobry ale nie jest i każdy ci to tutaj napisze tu masz mniej więcej kalkulator dla zasilacza Kalkulator , jaka grafikę chcesz kupić twoja delta ma dość słaba linie 12 V

Dobra napiszę co ma uciągnąć ten zasilacz przed wymianą na inny:
-ASUS Nvidia 9500GT 1024 ddr2 (tdp 50W)
-Intel Core 2 Quad Q6600 SLACR MALAY
-WD Blue series 500GB
-nagrywarka DVD/RW
-płyta będzie siedziała P5QL-EM
-6GB Ram ddr2 800mhz GoodRam 3x2GB

Pociągnie? Gdy będę chciał zmienić grafikę na inną to przed tym zmienię zasilacz. Zależy mi na wiedzy czy uciągnię ten zestaw ^^^