Kwestie prawne, a forum P2M


(Mimlad) #1

Jak mają się kwestie prawne, a tworzenie forum P2M? Czy osoba, która stworzy i administruje dane forum może mieć jakiekolwiek problemy z prawem? Czy odpowiedzialność za udostępnione materiały ponoszą użytkownicy czy administrator?


(KaisuM) #2

Zależy jak zapiszesz to w swoim regulaminie. Można postraszyć userów, że to oni ponoszą odpowiedzialność, ale czy to coś da?


(Mimlad) #3

Ale jeżeli użytkownik udostępni jakiś materiał (np. grę) to kto za to będzie odpowiadał?


(VPN) #4

Jeśli sam nie będziesz uploadował plików chronionych prawem autorskim to jako właściciel serwera i tak możesz odpowiadać za pomocnictwo przy łamaniu praw autorskich. Żaden zapis Regulaminu nie zwolni z odpowiedzialności.


(Mimlad) #5

A co z istniejącymi forami p2m? Czy administratorzy takich fór nie mają żadch problemów z prawem?


(KaisuM) #6

To pytanie należało by zadać im (tym właścicielom).

@down

Raczej nie.


(Daeilion) #7

A czy zapis w regulaminie stwierdzający, że jedynie użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za treść wysłanych przez siebie wiadomości, ma moc prawną?


(fiesta) #8

Taką samą, jaka mają zapisy o wchodzeniu na stronę na swoją odpowiedzialność, usunięciu pliku po 24h, czy stwierdzenie że zamieszczone materiały mają tylko cel instruktażowy czyli żadną.

:stuck_out_tongue:

Typowa zasłona dymna dla naiwnych.

8)


(Irekxara) #9

ciekawi mnie sytuacja, jak się to ma z "różowymi" stronami ??. Wchodzimy na własną odpowiedzialność , akceptujemy ze mamy 18-lat tez jesteśmy naiwni ??

fiesta , bron boże nie czepiam sie "ciebie" po prostu widzę ze masz jakies wiadomości w tym temacie, i jestem ciekaw :wink:


(fiesta) #10

Jak sam zauważyłeś, w tym konkretnym przypadku chodzi o pornografię i niepełnoletnich więc sprawa diametralnie różna :slight_smile: