Kwestie prawne, a forum P2M

Jak mają się kwestie prawne, a tworzenie forum P2M? Czy osoba, która stworzy i administruje dane forum może mieć jakiekolwiek problemy z prawem? Czy odpowiedzialność za udostępnione materiały ponoszą użytkownicy czy administrator?

Zależy jak zapiszesz to w swoim regulaminie. Można postraszyć userów, że to oni ponoszą odpowiedzialność, ale czy to coś da?

Ale jeżeli użytkownik udostępni jakiś materiał (np. grę) to kto za to będzie odpowiadał?

Jeśli sam nie będziesz uploadował plików chronionych prawem autorskim to jako właściciel serwera i tak możesz odpowiadać za pomocnictwo przy łamaniu praw autorskich. Żaden zapis Regulaminu nie zwolni z odpowiedzialności.

A co z istniejącymi forami p2m? Czy administratorzy takich fór nie mają żadch problemów z prawem?

To pytanie należało by zadać im (tym właścicielom).

@down

Raczej nie.

A czy zapis w regulaminie stwierdzający, że jedynie użytkownicy ponoszą odpowiedzialność za treść wysłanych przez siebie wiadomości, ma moc prawną?

Taką samą, jaka mają zapisy o wchodzeniu na stronę na swoją odpowiedzialność, usunięciu pliku po 24h, czy stwierdzenie że zamieszczone materiały mają tylko cel instruktażowy czyli żadną.

:stuck_out_tongue:

Typowa zasłona dymna dla naiwnych.

ciekawi mnie sytuacja, jak się to ma z “różowymi” stronami ??. Wchodzimy na własną odpowiedzialność , akceptujemy ze mamy 18-lat tez jesteśmy naiwni ??

fiesta , bron boże nie czepiam sie “ciebie” po prostu widzę ze masz jakies wiadomości w tym temacie, i jestem ciekaw :wink:

Jak sam zauważyłeś, w tym konkretnym przypadku chodzi o pornografię i niepełnoletnich więc sprawa diametralnie różna :slight_smile: