Lab in Virtualbox problem z LAN-em

Witam !

 

Zrobiłem przesiadkę z VMware-a i mam problem

 

Tworze laba jako zamknięta siec LAN

 

  • MS Serwer 2008

-XP

-Vista

 

Wszytko ma być w jednej sieci ! Problem jest w tym ze żadna z maszyn sie nie widzi, nawęd jak ustawie statyczne IP

Karty są ustawione jako Internal network

 

 

Docelowo chcę na serwerze uruchomić usługi jak DNS,DNS,Active Directory

 

Tak ! uzywałem google.com

 

Help my

Nazwy internal network muszą być takie same dla każdego

Co to znaczy, że się nie widzą? Nie pingują się? Zapory mają ustawiony wyjątek na zapytania ICMP? Udostępnianie plików nie działa? Zapora zezwala na ruch na odpowiednich portach? Prawidłowo skonfigurowałeś protokół IP? Skoro hosty nie mogą się ze sobą komunikować, to prawdopodobnie błąd leży po stronie systemów, a nie w hypervisorze (zakładając, że typ sieci ustawiłeś prawidłowy).

Uruchom wiersz poleceń/terminal i pokaż wyniki poniższych poleceń (wklej w tagu spoiler).

 

VBoxManage list vms
VBoxManage showvminfo nazwa_vmki

Jeśli to wszystko działa pod Windowsem, prawdopodobnie trzeba będzie przejść poleceniem cd do katalogu VirtualBoksa i zamiast VBoxManage wpisać VBoxManage.exe, ale bez rozszerzenia też powinno zadziałać. Pod Linuksem wystarczy wpisać tylko te polecenia. Jako nazwa_vmki podajesz nazwę wirtualnej maszyny. Pierwsze polecenie pokaże Ci wszystkie VMki.

Te polecenia musisz wydać w windows z pełną ścieżką czyli “c:\program files\oracle\virtualbox” lub znajdując się w tym katalogu.

Ale jeśli w panelu masz masz dla każdej maszy internal network o takiej samej nazwie(nawet wielkość liter ma znaczenie)

to wyłącz firewall na każdej z maszyn i sprawdz czy się widzą.