Łącze 3 megowe w Dialogu - Pytanie o transfer

Witam

Od nie dawna stałem sie posiadaczem łącza 3mb w Dialogu (brak limitów transferów itp…) Do rzeczy:

Zrobiłem test na stronie: http://test.sopee.net/

I otrzymałem taki wynik:

67d1ojsm.jpg

Proszę Mi powiedzieć, czy jest to dobry pomiar i czy powinno być więcej czy mniej. Test wykonywałem kilka razy i zawsze pokazuje 455, - 465kb/s w tym przediale.

Pliki np. z Dobrych Programów ściągam za pomocą Internet Download Menager i prędkość NAJWIĘKSZĄ jaką odnotowałem to 463kb/s

Czy jest to dobry wynik jak na łącze 3mb czy też powinno iść szybciej?

Troche zawyżony. Powinno być w granicach 365kb/s

to jest lipa ja mam 512 a wykazało mi ze mam prędkość 0.40 a transfer 50 a transfer ma od 70/120

dodam że

1 Mb/s łącza równa się 128kb/s zasysania :stuck_out_tongue:

czyli 3 x 128 = 384

więc masz bardzo dobry wynik jak na 3 mega :slight_smile:

Hehe czyli źle?

Nawet jak ściągam coś ze strony Microsoftu przez IDM (Internet Download Menager) to idzie 457kb/s i przeważnie nie schodzi poza 450kb/s

Myślałem że powinno być szybciej, no ale z tego powodu to chyba nie będe dzwonić do Dialogu :x

co masz źle ? :shock:

masz szybszy transfer niż powinieneś … więc ocb ?

Jakie żle?? Masz wyzszy transfer o 100kb/s i mówisz, że żle.

A może wreszcie ludzie by się nauczyli rozróżniać małe " b", od dużego " B" ?

b - bit - (BInary digiT) dosłownie: cyfra binarna, czyli 0 albo 1;

kb - skrót jednostki kilobit; 1024 bity;

Mb - skrót jednostki megabit; 1024 kilobity (kb);

B - bajt - (byte) porcja informacji składająca się z 8 bitów;

kB - skrót jednostki kilobajt; porcja 1024 (2^10) bajtów;

MB - skrót jednostki megabajt; 1024 kilobajty (kB);

bps - (bit per second) bit na sekundę;

kbps - (kilobit per second) kilobit na sekundę;

Mbps - (megabit per second) megabit na sekundę;

masz racje :stuck_out_tongue: mam z tym problem podobnie jak większość użytkowników :stuck_out_tongue: :?

Spróbuj na tej stronie http://www.dsl.cz (klikasz w ten licznik-zegar) zmierzyć prędkość

warto by też było aby autor strony rozróżniał KB od kB, gdyż wielkość literki k ma również znaczenie, małe ka jest przedrostkiem standardowo spotykanym w układzie SI i oznacza 10^3 = 1000, natomiast K oznacza kibi i jest przedrostkiem binarnym 2^10 = 1024 co przy większych liczbach prowadzi już do dość sporych różnic