Łącze DSL a Internet Netii

Siemka.

Mam Router Acor-DSL WLAN Modem 200( a bardziej znane to Zyxel P-660HW)

I moja sprawa wygląda tak:

Mam Internet Netii na łączu TP-SA router ustawiłem jak trzeba wszystko itd.

Teraz mam tylko pytanko jak podłączyć mój kabel do gniazda DSL ? Bo jak wiadomo mam zwykły telefoniczny…

Router leżał z 2 lata nie używany ale ostatnio poszedł mi mój D-Link i szkoda mi kasy wywalać jak mam jeszcze jeden :slight_smile:

No że chyba ktoś wie jak skonfigurować LiveBoxa pod Netie to nawet tego Zyxela nie będę ruszał.

Zależy mi na rozwiązaniu problemu bo mam w domu 3 Laptopy i Telefon z Wi-fi i sieć bezprzewodowa jest dość potrzebna :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odp :slight_smile:

Skoro masz router DSL, a nie ADSL to nie podepniesz tam lini telefonicznej.

router nie ma wbudowanego modemu ADSL czyli musisz sięgnąć do portfela :slight_smile:

Tak jak piszą poprzednicy: będziesz się musiał udać na zakupy.

Co do Liveboxa: po zakończeniu umowy z TP jesteś zobowiązany do zwrotu urządzenia z kompletem akcesoriów (kartą WiFi, kablami, płytkami itp.). Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje nałożeniem kary finansowej za nieterminowy zwrot sprzętu w wysokości 300 zł. Karę można nałożyć do 5 lat od wypowiedzenia umowy.

:roll:

Co do Liveboxa to mam go na własność. Pan z TPsa był bardzo miły i napisał że go zutylizował a mi obstał :slight_smile:

No ale jak by ktoś ładnie wklepał w Google model to widzi iż:

http://shop.zyxel.pl/1079-karta-Prestige_660HW-D1.html

I tu ładnie pisze że modem ma ADSL/ADSL2/ADSL2+ więc chyba jednak?? Bo przez 192.168.1.1 ładnie wklepać mogę nazwę użytkownika hasło i ustawić resztę w zależności od neostrada/net24 itd.

Ktoś bardziej obyty ode mnie może niech jeszcze raz zapozna się ze specyfikacją routera? Będę zobowiązany :slight_smile:

W takim razie wpisz w google: livebox netia - ja znalazłem dziesiątki wątków na forach o tym jak uruchomić Netię na Liveboksie. Porady są różne. Od takich co twierdzą, że zwyczajnie podłączyli i działa po takich co twierdzą, że bez wymiany brandowanego oprogramowania routera na fabryczne się nie obejdzie a kończąc na takich co twierdzą że się nie da uruchomić Netii na tym sprzęcie.

:roll:

Dobrze powiedziane, livebox nie daje wpisać usera z dopiskiem innym niż neo. Co do konkretniejszej porady to zmiana firmware nie jest taka trudna. I na pewno wyjdzie taniej niż kupno nowego modemu.

Zgadzam się. Czasami jednak warto się zastanowić, czy nie znając się na rzeczy próbować wgrać oryginalny soft ryzykując przy tym uszkodzenie routera czy może lepiej opchnąć Liveboxa komuś pod Neo a kupić za parę groszy nowy router z gwarancją i mieć spokój przez kilka lat…

:roll:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN