Łącze DSL a Internet Netii

(Newo15) #1

Siemka.

Mam Router Acor-DSL WLAN Modem 200( a bardziej znane to Zyxel P-660HW)

I moja sprawa wygląda tak:

Mam Internet Netii na łączu TP-SA router ustawiłem jak trzeba wszystko itd.

Teraz mam tylko pytanko jak podłączyć mój kabel do gniazda DSL ? Bo jak wiadomo mam zwykły telefoniczny...

Router leżał z 2 lata nie używany ale ostatnio poszedł mi mój D-Link i szkoda mi kasy wywalać jak mam jeszcze jeden :slight_smile:

No że chyba ktoś wie jak skonfigurować LiveBoxa pod Netie to nawet tego Zyxela nie będę ruszał.

Zależy mi na rozwiązaniu problemu bo mam w domu 3 Laptopy i Telefon z Wi-fi i sieć bezprzewodowa jest dość potrzebna :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odp :slight_smile:

(MrAsusrp6) #2

Skoro masz router DSL, a nie ADSL to nie podepniesz tam lini telefonicznej.

(jimasek) #3

router nie ma wbudowanego modemu ADSL czyli musisz sięgnąć do portfela :slight_smile:

(SilberPunkt) #4

Tak jak piszą poprzednicy: będziesz się musiał udać na zakupy.

Co do Liveboxa: po zakończeniu umowy z TP jesteś zobowiązany do zwrotu urządzenia z kompletem akcesoriów (kartą WiFi, kablami, płytkami itp.). Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje nałożeniem kary finansowej za nieterminowy zwrot sprzętu w wysokości 300 zł. Karę można nałożyć do 5 lat od wypowiedzenia umowy.

:roll:

(Newo15) #5

Co do Liveboxa to mam go na własność. Pan z TPsa był bardzo miły i napisał że go zutylizował a mi obstał :slight_smile:

No ale jak by ktoś ładnie wklepał w Google model to widzi iż:

http://shop.zyxel.pl/1079-karta-Prestige_660HW-D1.html

I tu ładnie pisze że modem ma ADSL/ADSL2/ADSL2+ więc chyba jednak?? Bo przez 192.168.1.1 ładnie wklepać mogę nazwę użytkownika hasło i ustawić resztę w zależności od neostrada/net24 itd.

Ktoś bardziej obyty ode mnie może niech jeszcze raz zapozna się ze specyfikacją routera? Będę zobowiązany :slight_smile:

(SilberPunkt) #6

W takim razie wpisz w google: livebox netia - ja znalazłem dziesiątki wątków na forach o tym jak uruchomić Netię na Liveboksie. Porady są różne. Od takich co twierdzą, że zwyczajnie podłączyli i działa po takich co twierdzą, że bez wymiany brandowanego oprogramowania routera na fabryczne się nie obejdzie a kończąc na takich co twierdzą że się nie da uruchomić Netii na tym sprzęcie.

(Drobok) #7

Dobrze powiedziane, livebox nie daje wpisać usera z dopiskiem innym niż neo. Co do konkretniejszej porady to zmiana firmware nie jest taka trudna. I na pewno wyjdzie taniej niż kupno nowego modemu.

(SilberPunkt) #8

Zgadzam się. Czasami jednak warto się zastanowić, czy nie znając się na rzeczy próbować wgrać oryginalny soft ryzykując przy tym uszkodzenie routera czy może lepiej opchnąć Liveboxa komuś pod Neo a kupić za parę groszy nowy router z gwarancją i mieć spokój przez kilka lat...

(JNJN) #9

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN