Łącze ma prędkość niezgodną z umową

Witam, mam problem dotyczący prędkości łącza. Mam mieć 4mb a posiadam jedyne 500kb. Byli u mnie panowie z dialogu ( mojego dostawcy internetu) i u nich na komputerze było wszystko ok. Powiedzieli mi, abym zrobił formata, gdy zrobiłem formata wszystkich dysków, nadal mam proiblem z internetem. Mam zainstalowane tylko sterowniki + mozilla (aktualnie) tutaj jest log z OTL http://wklej.org/id/405304/

Proszę o pomoc

a jak sprawdzałeś tą prędkość

sprawdź tu speedtest.pl i powiedz jaki wynik

jak pobiera ci z prędkością 500 kb/s ze stron pliki to wszystko jest ok

ja mam 2 mb/s i pobiera gdzieś 250-260 kb/s

tomas091 ,

Nie dubluj tematów :?

OTy kosmos.

W umowie mam 4mb w tygodniu, weekend 8mb.

Bo to jest tak: pobieram np. gadu i zaczyna mi ściągać z prędkością 250kb, z zekundy na sekunde schodzi i jak się kończy ściąganie to jest prędkość około 16kb. Na speedteście jest to samo najpierw 2.7mb później 500kb

EDIT: Agaton co masz na mysli OTy kosmos?

A internet masz aktywowany/zapłacony ?? Jeśli nie to się nie dziw, że taka prędkość. A poza tym to normalna prędkość przy 4Mb/s mało kto zauważa, że w nazwie nie są mega bajty /s tylko mega bity /s więc to taki chwyt marketingowy… Jeśli masz prędkość wykupione 4Mb/s to masz około 4000, podziel to sobie na 8 i masz prędkość rzeczywistą internetu. Niestety dałeś się nabrać. Jeśli każdy by wierzył że net może być szybki na 21 MB/s lub 128MB/s to troszkę nie tak z jego logiką. Jeśli nawet nie zauważa małych zmian w nazwie(zamiast bajty są bity).

@mateusz200 taa mam neta zapłaconego of course… mam napisane na umowie 4mb więc nie rób ze mnie jakiegoś debila. Jakiś miesiąc temu miałem wporzo neta. Ale coś się stało i mam 500kb… Później przyszli panowie z dialogu i u nich było ok. Powiedzieli mi żebym zrobił formata, zrobiłem i dalej mam 500kb…

może modem źle działa

przecież napisałem, że u nich na kompie jest ok… Tylko u mnie coś jest nie tak, nie wiem co skoro mialem formata…

I co, u nich pokazywało w testach prędkości 4 mega bajty? Bardzo w to wątpię.

Jak już, to wspomniane już 4 mega bity , które są jednostką prędkości w internecie. Twoja prędkość jest jak najbardziej prawidłowa (4000Mb/s : 8 = 500kB/s).

jezuniu… 500kb mi pokazuje na speedteście! !!

EDIT: i co tu teraz zrobic? Speedtest pokazuje http://www.speedtest.net/result/1000537248.png

To ile przy ściąganiu?

teraz ściągam i mam ~120kb… jak na 4mb to nic…

Wg. mnie nie ma takiej jednostki mb. Są Mb, MB, ale nie mb. Trudno nacisnąć shift?

Przecież wszystko jest prawidłowo, czego Ty jeszcze chcesz?

4 Mbit/s= 4 000 000 bit/s

Skąd i co ściągasz?

PS nie " mb" tylko " Mb"- to jest zasadnicza i ważna różnica

Co mam Ci odpowiedzieć? Przyczepiasz się byle czego… JAK NA 4Mb to nic… A ściąga mi około 120kilobajtów.

@up nie działa prawidłowo skoro 1h temu miałem na speedteście niecałe 500kilobajtów… A nie wiem od czego to zależy

Ubuntu z http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download :wink:

No bo może dużo osób siedzi na necie. Dziś jest Piątek, na 100% jest więcej użytkowników!

jak Masz podłączony ten internet ?

Może poprostu Ci się Windows/GG/Steam czy inne /cenzura/ w tle aktualizowało. A różnica między Mb, MB i mb jest dość istotna bo to ostanie oznacza metr bieżący. :roll:

greh , Dlaczego Ty odpowiadasz?

tomas091 Przeczytaj mój post w tym wątku: jak-sprawdzic-predkosc-internetu-zeby-miec-100-pewnosci-t414707.html#p2650496 - wyłącz wszystkie inne programy używające połączenia internetowego i obciążające łącze.