Łącze radiowe

Witam. Planuje “przesiasc” sie na ww łącze, 300/300 kbps za 69 zł/m-c. Warto waszym zdaniem ?? Co sądzicie to łączach radiowych, słyszałem że wiele osób ma z nimi problemy, niektorzy natomiast je zachwalaja. Od czego moze to zalezec? O co warto zapytac dostawce przed podpisaniem umowy ? Czytalem cos ze istotny wpływ moze miec odległość nadajnika, jest cos jeszcze ?? Jakie transfery powinienem osiągać ? Z gory dziekuje za opinie.

Chwalą i nie chwalą. A zależy to od odległości od nadajnika i od tego czy na przeszkodzie nie stoi jakaś wielka budowla, drzewa etc etc

Ja sam posiadam takie łącze, jestem oddalony od nadajnika o jakieś 2 km ale nie mam przeszkód typu drzewa i wszystko działa bardzo dobrze :slight_smile: Zależy to też od twojego usługodawcy jaką jakość usługi świadczy.

UPDATE

Jeszcze link też była tu dyskusja http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … +%B3%B1cza

Główną wadą takiej sieci jest klimat czyli pogoda czynnki atmosferyczne np deszcz śnieg wichura znacznie zmniejsza przepustowość. Na takim typie neta powinieneś z internetu osiągać transfery średni rzędu 120 kb/s . Oczywoście zależy to od strony. P2P powinno także dobrze funkcjonować czyli okolo 40 kb/s

To zalezy od sprzetu dostawcy, w moim miescie maja beznadziejny sprzet, wiec jest do … :x

Co dokładnie rozumiesz przez beznadziejny sprzęt ?? O co dokładnie moge sie zapytac zeby wiedziec czy sprzęt w moim miescie jest beznadziejny czy nie ?? :wink: :stuck_out_tongue:

chyba coś Ci się pomyliło krzysiel,

na takim łączu jakie on podał wyciągnie ~37,5KB/s

Najlepiej popytaj osób, które już kożystają z usług tego Pana i będziesz wszystko wiedział :slight_smile:

W przypadku łącz radiowych liczy się:

  • solidność dostawcy (opinie uzytkowników, wywiad na temat firmy …)

  • jakość sprzętu.

Jeśli powyższe zostanie spełnione to nie powinno być problemów z pogodą (wyjątek może stanowić burza, ale w tym wypadku równie dobrze zagrożenie może przyjść od strony instalacji elektrycznej … a na to rodzaj łącza wpływu nie ma ).

Ja używam “radiówki” i nie narzekam, choć na pewno nie powiem, że to rozwiązanie idealne. Zdarzają się przycięcia, ale gdzie ich nie ma? :wink:

PS. jeśli chodzi o relację cena/szybkość łącza to 300/300 kb/s za 69 zł/m-c mieści się, moim zdaniem, w granicach normy :slight_smile:

Ja sobie chwale radiówke,jak jest snieg lub deszcz to transfer minimalnie spada prawie niewidocznie,radio jest spoko 8)

Szczególnie, że łącze jest symetryczne :lol: