Łacze radiowe

CCO wam o tym wiadomo?? TO jest w tP??

Z tego co wiem to provider’zy łącza radiowego mogą być różni.

czek dys ałt

:slight_smile:

Telekomunikacja Polska nie ma w swojej ofercie internetu przez radio.

A i owszem nie ma ale lokalni providerzy dostarczający net za pomocą sieci przewodowych bądź radiowych z reguły stosują szerkopasmowe łącza dzierżawione od TPSA.

To już chyba inna bajka. Nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o temat topicu. 8)

Chyba jednak ma bo o takim właśnie łączu napisał Speed. Teraz tylko prośba o uściślenie: o podanie nazwy tego providera i wszelkie niejasności będą najprawdopodobniej rozwiane. ;);):wink:

UpDate:

Jest jeszcze druga możliwość że Speedowi chodzi o :

Niestety nie mam pojęcia o sieciach Cisco więc radzę poczekać na Golden Fingera który jest specjalistą w tej dziedzinie.

:arrow: Speed

Napisz dokładnie o co Ci chodzi, bo jak na razie bawimy się w zgadywankę :? :? :?

Ja mam łącze radiowe osobiście polecam. Niezle zasuwa, choc czesto sa rozne awarie, ale to moze dlatego ze siec sie jeszcze rozrasta.

Ja to odczytałem jako Co wam o tym wiadomo

Jeżeli mu chodzi o Cisco Connection Online, to pukam się w głowę i zastanawiam jak można tak nieczytalnie zadawać pytania na forum. 8)

Ja tez mam radiowe i nie narzekam.

A tak na marginesie, kolego mceurytos z jakiej firmy masz neta? Bo my chyba z jednego miasta :smiley:

Mój kolega ma łącze radiowe. Razem mieszkamy w małym miasteczku. Do nadajnika ma zaledwie 500 metrów. Od rana gdy, ściągał dosyć duży plik transfer miał 450 kb/s, więc łącze radiowe nie jest wcale takie złe, poza nieczęstymi awariami.

Witam kolege z Zamościa. Ja mam z LANBITu, moze nie bardzo znane, ale takie jest najlepsze wg. mnie, a napewno lepsze niz monopolista Cyberbajt i Derkom. Płacę 30 zł i transfer średnio 50 kbajt/s.

PS. Ja mieszkam na obrzerzach Zamościem i do nadajnika mam ok. 2 km i wszystko działa.

nie nie chodzi mi o jakies CCo to byl przypadek ze tak napisałem:),jak kiedys mowilem u mnie stalego nie mozna zalozyc bo jest radio linia bez kabli takze stalke wybilem sobie z glowy,a ze mieszkam na wiosce tylko ja mam neta.Wczoraj dowiedzialem sie o tym radio laczu i nowe swiatelko w tunelu-moge miec stale lacze??yeah right;]Takze mieszkam 20km o miasteczka.Do kogo mam sie zglosic z pytaniam ktora firma to robi jestem z pomorza okolice Słupska.Ile kosztuje zalozenie na 1 osobe i abonament miesieczny??

To już raczej musisz sam się zoriętować czy w tym mieście są jakieś oferty. 8)

Dokładnie tak jest :!: Jednak indywidualnie nie można sobie zamówić w TPSA “radiówki”. A zapewne oto pierwotnie Speed chciał zapytać. Więc Mu odpowiedziałem zgodnie z tematem nie wdając się w szczegóły. Zwyczajnie przeprowadziłem generalizację postu :idea: :slight_smile:

Speed - przykro mi to mowic, ale jezeli bedziesz mial jakies 20 km do nadajnika, to raczej mozesz zapomniec o radiowce. Teoretycznie mozna puscic sygnal na taka odleglosc, ale raz, ze wymagaloby to dobrego sprzetu (czytaj: drogiego), a po drugie to wymagaloby zastosowania dwoch anten kierunkowych (jedna u ciebie i druga u providera), a tak nikt nie robi. Jednym slowem lacze radiowe w praktyce zaklada sie do 5km od nadajnika, dalej nie ma sensu.

PS. Nawet gdybys zalozyl takie cos to “po drodze” gubiłoby sie duzo pakietow, a korzysc z takiego lacza wtedy jest zadna.

a moze satelita ?? ja uwazam ze to przereklamowany towar (kanał zwrotny przez modem) ale jak nie ma innej mozliwosci :?: :?: :!: :!:

Witam.

Może popytaj na wiosce tych co mają kompa czy nie chcieliby założyć sobie netu.I żłóżcie się na SDI.

To nie jest takie złe,a zarazem lepsze od modemu i tańsze abonament kosztuje 120 zł. a byłoby was może z 5 czyli płaćilibyście po 25 zł.miesięcznie.tylko zakup sprzetu kosztuje ok. 600 zł.

Ale złożylibyście sie.Ktoś z was mialby cały sprzet i eleganco.

Ale ja mam radio linie?? to nic nie przeszkadza?

chodzi ci, że telefon drogą radiową ?? Bo jak tak to musiałby założyć ktoś inny bo na radiówce nie ma Neo+ i SDI chyba tez

tzn ja mam kabel do wioski gdzies 2km to mam kablem potem od wioski jest juz radiolinia i jest wieza