Łącze+ruter+brak dostępu do innych grup roboczych

Siemka. Mam łącze stałe, kablem. Przez “moje miejsca sieciowe” mam dostępon do kilku grup roboczych-nie tylko do swojej. Brat, mieszka 2 klatki dalej, ma neta takiego samego (kablem , stałke, od tego samego usługodawcy), lecz po drodze ma postawiony ruter. Problem polaga na tym że on w całej sieci (tam gdzie ja mam kilka grup) on widzi tylko swoją. Nie wiem czy jasno się wyraziłem. Nie wiem czy to ważne ale ruter ma Linksys. Może coś źle skonfigurowany jest?

Włącz panel sterowania i kreator konfiguracji sieci. Postępuj według wskazówek (musisz mieć jakieś użądzenie magazynujące).

W każdym bądz razie mi się udało. :slight_smile:

Prawdopodobnie nic nie jest źle skonfigurowane, wygląda na to, że Twój brat jest za NATem, router który was oddziela uniemożliwia zobaczenie waszych grup roboczych i współdzielenie otoczenia sieciowego, ale dla pewności sprawdz u swojego usługodawcy, jeśli ten routerek ktoś wstawił na własną rękę warto by sprawdzić czy nie może działać jako transparentny bridge, wtedy będziecie się widzieć w otoczeniu:), destrojer Ty jak zwykle nie wiesz, w którym kościele dzwonią :slight_smile: