Łączenia kabla RJ-11 z RJ-45 jak?

Witam

Posiadam Netię i do modemu dostałem kabel RJ-11. W ścianie mam zwykły kabel telefoniczny(bodajże RJ-45) który jest podłączony do gniazdka w domu na dole. Nie chce znowu ciągnąc nowego kabla i dlatego chciałem te dwa kable jakoś ze sobą połączy. Jak wiadomo te dwa kable rożna sie od siebie ilością żył. Czy może mi ktoś powiedzieć jak połączyć te małe kabelki ze sobą, żeby uzyskać połączenie? Jak będzie to wyglądało kolorami? Może ktoś posiada jakiś schemat?

pozdrawiam.

Połączenie Netii jest następujące

Gniazdko telefoniczne -> zwykły przewód telefoniczny -> modem z netii -> przewód sieciowy ->komputer

Dobra, bo namotałeś ostro, nie wiadomo co chcesz dokładnie zrobić…

  • kabel telefoniczny / wtyk modemowy to RJ-11 (6 styków, kabelki są 4 żyłowe, albo 2-żyłowe). Do działania telefonu niezbędne są dwie żyły.

  • kabel i wtyk komputerowy / skrętka RJ-45 (8 styków, używane 4 żyły, do działania zgodnego z normą niezbędne 8 żył).

Co chcesz teraz przedłużyć:

  • kabel telefoniczny z Netii ?

  • kabel komputerowy od routera?

Co masz w ścianie - kabel 8 żył (np. napisane, że skrętka kategorii 5tej).

W przypadku, jak chcesz przedłużyć kabel telefoniczny - po prostu łączysz dwie żyły, pamiętasz którą co idzie (na zasadzie elektryki: plus i minus). Opisz dokładnie przypadek.

  • kabel RJ-11, który dostałeś służy do podpięcia modemu do gniazdka. Nic nie piszesz o modemie jaki masz…

  • jeśli masz modem na usb, to kabel RJ-45 do niczego ci się nie przyda.

  • jeśli masz router z funkcją modemu adsl, to możesz go podpiąć do komputera kablem RJ-45. A sam modem kablem RJ-11 do gniazdka.

Z łączenie kabla RJ-11 z kablem RJ-45 nic nie wyjdzie.

Jak kabel RJ-45 okaże się za krótki, to bez problemu kupisz taki kabel na wymiar w sklepach ze sprzętem sieciowym.

Mam zwykły modem usb SAGEM fast 800.

Chodzi mi o to, ze chce podłączyć ten cienki(2 stykowy) kabel co dostałem go z modemem, do starego, grubszego kabla telefonicznego(bodajże 8 styków), który już jest podłączony pod gniazdko i jego końcówkę mam w pokoju. Po prostu odciąć końcówki tych kabli i połączyć je stykami ze sobą, tak aby był internet, a potem izolacja owinąć.

Nie chce mi sie znów wiercić dziur w podłodze, żeby ciągnąć kabel do gniazdka bezpośrednio z modemu.

sprawdź to:

http://www.allegro.pl/item699563140_lac … _0653.html

i zapytaj sprzedawcę czy da radę

Żadnej większej filozofii nie ma:

  • usunąć izolację z dwóch żył (linie telefonicznie nie lubią zwarć, izoluj kable…)

  • połączyć dwa kabelki (np. na gniazdku telefonicznym, możesz też usunąć z 1cm izolacji, skręcić kable, zaizolować),

  • z drugiej strony na tej samej zasadzie wyprowadzić podłączone żyły (na środku wtyczki RJ-11).

Możliwe, że nie obędzie się bez zaciskarki, chociaż po drugiej stronie kabla możesz użyć przeciętego na pół kabla RJ-11 i zrobić dokładnie taką samą operację (skręcanie żył). Uwaga - każda dodatkowa taka operacja może trochę wprowadzić szum w sygnał…

p.s. zastanawiałeś się nad routerem Wifi?

Tylko uważaj przy łączeniu żył żeby ktoś nie dzwonił, bo wtedy napięcie wzrasta do bodajże 60V.

W tym kablu 8-żyłowym, który wychodzi ze ściany, prawdopodobnie będą tylko 2 żyły z sygnałem.

Ja bym kupił nowe gniazdko, zawsze to pewniejsze połączenie niż skręcanie kabli.