Łączenie DLL i EXE

Witam.

Potrzebuje programu/sposobu jak połączyć plik .dll z .exe. Liczę na waszą pomoc.

Proszę o rady i sugestie.

Pozdrawiam Kasper.

A w jakim celu, że tak zapytam?

Pozwólmy ze pozostanie to moją prywatną sprawą.

Pozdrawiam Kasper.

Wiem, że taka sztuczka jest możliwa w .NET. Ale czy w przypadku natywnych binarek się da, to nie wiem, obstawiam, że raczej nie.

Zresztą, moim zdaniem, to by głupie było - wszakże po to się robi biblioteki, żeby były oddzielnie :slight_smile:

Da się. Konwertujesz DLL-kę do biblioteki statycznej i linkujesz razem. dll2lib, pierwszy jaki znalazłem na Google, cena: $999 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ale plik .dll musi zostać w pierwotnej postaci, jakieś inne pomysły?

Do zasobów go wrzuć, przy uruchamianiu wypakuj na dysk i używaj ładując przez LoadLibrary lub wypakowuj inną aplikacją i uruchamiaj tą właściwą.

zrób SFX’a

Dokładnie , to chyba najlepszy pomysł , a żeby było w trybie cichym itp to polecam lekturę

http://members.elysium.pl/morris/programs/rar/docs/defaultsfx.htm

Nie można było mówić od razu, że o instalator(czy inne samorozpakowujące się archiwum) Ci chodzi?

Chodzi o to…

Program wykorzystuje bibliotekę .DLL, chciałbym połączyć tą właśnie bibliotekę z plikiem .EXE by podczas uruchamiania owego programu uruchamiał się program scalony z biblioteką .DLL.

Będzie mi ktoś w stanie pomóc?

Pozdrawiam Kasper.

jak już napisałem, najprościej użyć SFX’a, otrzymasz exeka jakiego chciałeś, użytkownik nie zauważy jakiejkolwiek różnicy :wink: