Łączenie dwóch kompów przez WiFi

Witam.

Sprawiłem sobie niedawno lapka z kartą WiFi (normalka dzisiaj).

Na swoim normalnym stacjonarnym kompie łącze się poprzez router ADSL Linksys WAG200G.

Zaś lapkiem łączę się radiowo z netem, poprzez ten właśnie router.

Chciałbym się dowiedzieć czy mogę połączyć te dwa kompy tak, abym mógł bezproblemu przesyłać między nimi pliki.

Jest to w ogóle możliwe bez połączenia tych kompów kablem?

Z góry dziękuję za pomoc.

1,5h prędzej był ten temat:

viewtopic.php?f=15&t=281025

rzuć okiem

Powinno dzałać bez najmniejszych problemów,włącz udostepnianie na jednym z nich a na drugim sprawdz,tylko grupę roboczą ustaw na obu taką samą.

Skoro oba kompy masz podłączone do routera, to nie powinno być problemem przesyłanie plików między komputerami. Ustawiłeś na komputerach foldery, które chcesz udostępniać? Masz w konfiguracji obydwóch podaną taką samą domenę?

Wszystko jest ok, tylko pozostał mi jeden problem.

A dokładnie nie mogę włączyć udostępniania plików na swoim głównym komputerze.

Próbuje to włączyć w Panelu Sterowania w Centrum sieci, ale po kliknięciu Zastosuj nadal jest wyłączone.

Na laptopie mam to włączone i tam już udostępniłem folder, a na głównym nie mogę nic zrobić ponieważ mam to wyłączone.

Używam jako firewalla Kaspersky Internet Security 2009 jeśli coś.

Wylacz blokowanie “windows file sharing” oraz “netbios name” . Masz Viste ? Wylacz udstepnianie folderu domowego , nastepnie sprawdz czy komputery znajduja sie w tej samej grupie roboczej i musi to byc WORKGROUP inne nazwy netbios nie działaja :slight_smile:

W Windows jest fatalna implemantacja Samby i trzeba sie troche nakombinowac zeby to zrobic .

Dziwne.

Bo na lapku mam tego samego Kasperka, i tam działa bez problemu udostępnianie.

A tutaj nie. Wyłączę to, ale czemu w takim razie tam nie musiałem nic zmieniać, a tutaj muszę?

System dokładnie ten sam, Kasper ten, i tam działa a tu nie :slight_smile:

EDIT:

Hmm.

Nigdzie nie widzę tego Windows File Sharing w Kasperskym.

Przeszukałem cała listę w Firewallu, tak samo z Netbiosem.

Nigdzie tego tam nie widzę, no chyba że źle szukam.

U ustawienia w Centrum Sieciowym wyglądają tak:

ugik90cr2kzq6jt2yw9v_thumb.jpg