Łączenie dwóch partycji za pomocą Partition Magic

Mam następujący problem:

Za pomocą Partition Magic 8.05 połączyłem dwie partycje (jedna miała rozmiar 65GB, a druga 70GB - na każdej partycji było około 8GB wolnego miejsca). Podczas kreatora łączenia wybrałem folder w którym miały być zapisane wszystkie pliki z drugiej z łączonych partycji.

Wszystko było OK, Partition Magic przenosił dane (i zakończył z powodzeniem) na koniec było jeszcze jakieś sprawdzanie i wyskoczył error (już nie pamiętam jaki) nacisnąłem OK i ponownie wyskoczył taki sam error, ponownie wybrałem OK. Na koniec pojawił się komunikat że wszystko zakończyło się sukcesem.

Zrobiłem restart komputera, windows xp sp2 + wszystkie aktualizacje się uruchomił, wchodzę do mojego komputera i widzę jedną partycję o rozmiarze 135GB (65 + 70) - jest OK. Wszystkie pliki są na swoim miejscu łącznie z folderem w którym znajdują się pliki z partycji drugiej, natomiast nie da się do tego folderu wejść, wyskakuje komunikat “odmowa dostępu”.

Teraz mam problem bo nie mogę się dostać do plików które były na drugiej z łączonych partycji.

Pliki fizycznie znajdują się na dysku ponieważ ani jednego GB nie ubyło z dysku - jest dokładnie tyle ile wynosi suma zajętego miejsca obu dysków przed złączeniem.

Ma ktoś jakiś pomysł jak się dostać do tych plików?

Przeskanuj twardziela scandiskiem. Jak to nie pomoże to skorzystaj z tego programu -------------> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … cker+1.8.5

Scandiska już robiłem.

Ten program nic nie daje.

Te pliki na dysku są tylko ich nigdzie nie widać…

Proszę o pomoc!

_____________________________________________-

Znalazłem w domu jakąś płytę z PCWK gdzie był Knopix uruchamiany z płyty CD. Po odpaleniu tego systemu zobaczyłem że linux nie ma żadnych problemów z otwarciem tych zaginionych plików, można nawet załączyć muzykę.

Tylko teraz pytanie dlaczego Windows nie daje dostępu do tych plików?

Jak to naprawić?

Wypróbuj to:

  1. uruchom z płyty instalatora windows

  2. wybierz opcję odzyskiwania systemu

  3. wybierz instalację, którą chcesz naprawić (najczęściej to 1. c:/windows) - czyli tu 1)

  4. wpisz komendę CHKDSK \R

  5. czekaj cierpliwie aż skończy

  6. uruchom ponownie komputer (bez płyty)

choć głowy nie daję. Kiedyś mi pomogło, ale w przypadku, kiedy program zawiesił mi się w momencie zmiany w tablicach partycji - odtworzył “starą wersję”.

Robiłem to ale spod windowsa. Nadal to samo.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł.

Przypominam że linux odpalony z płyty CD te pliki (60GB muzyki) potrafi odczytać.

Proszę o pomoc :frowning:

Spróbuj:

Po mojemu( i jak gdzieś znalazłem,miałem ten problem i zapisałem sobie ten teks w notatniku bo mi pomogło)

należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home musisz to zrobić w trybie awaryjnym

tego nie znalazłem… :o

ale to jak najbardziej.

Wszystko już jest OK, mam dostęp do plików!

Dziękuję BARDZO.

Pozdrawiam.

Proszę bardzo. :slight_smile: