Łączenie neostrady a WIN XP HE SP 2 i KIS 7

Witajcie i wyjaśnijcie matołce, o co w tym działaniu chodzi.

Uruchamiam kompa > neostradę> ukazuja się okienka do łączenia neo> KIS 7 pyta o akcetację robię to i mam polączenie od razu i wszystko OK , ale potrafi się wyświetlić kilka wersji komunikatu oto one:

1.użytkownik odlączony od usługi

  1. sprawdź czy modem jest zainsatlowany

3.neostarda nie wykryłą kompnentów WIN

4.czasami także w trakcie pracy z netem komunikatnr 1

Najbardziej niezrozumiały jest komunikat nr 3, bo godzinę wcześniej było wszystko ok z WIN a tu kwiatek

Jakie mogą być tego przyczyny? WIN czy Neostrada, a może KIS7 7coś miesza?

W ustawieniach Kaspersky tj. Ochrona-poniżej ochrona prywatności-na dole Ustawienia. Wyskoczy kolejne okno w którym wyłącz anti-dialera(zlikwidować zaznaczenie przy telefonie). Powodzenia

Rzecze prawdę zacny sp5fw.Kasper broi aż miło.Wyłącz anti-dialera i wio naprzód

Szacowny Rysiu, to nie Kasper broi, to brak wiedzy !!

Co potem, jak się bronić przed ewentualnymi przełączeniami? Insatalcja innego (niezależnego) anti-dialera? Skąd wziąść dobry nie komercyjny?

kalina , Jeśli do komputera masz podłączony tylko modem neostrady (a nie zwykły modem telefoniczny) to nie musisz obawiać się żadnego dialera. Modem Neostrady działa na zupełnie innej zasadzie niż zwykły modem telefoniczny i żaden dialer nie wykona nieuprawnionego połączenia.

Mówiąc obrazowo różnica pomiędzy modemem ADSL (takim jak do Neostrady) i zwykłym modemem telefonicznym jest tak duża jak pomiędzy odwarzaczem płyt CD i zwykłym gramofonem. Nie da się jednego rodzaju płyt odtwarzać na tym drugim :wink:

Dziękuje wszystkim za informację, tylko dlaczego to zdarza się czasami a nie ciągle. Gdyby tak było, dawało by to do myślenia , że jakiś program ( np.kIS 7) coś bruździ.