Łączenie pamięci - Dual Chanel!

Witam. Mam mały problem… jakiś rok temu kupiłem pamięci Kingmax 512mb 400Mhz oraz płyte główną obsługującą dual chanel (asrock dual sata2 939). Jak wiadomo 512mb nie jest to DUŻO więc zastawiam się nad kupnem drugiej kości 512mb oczywiście kingmaxa i połączeniu ich w dualu. No , ale tu pojawia się problem: pamięci które kupiłem rok temu są dwustronne, a te które są teraz w sklepach jednostronne (wiadomo technika idzie do przodu :P) , no i nie wiem czy oba te typy pamięci będą ze sobą “współgrały” w dualu :?: ;/ Z góry SERDECZNE dzięki za pomoc!! :biggrin:

Mysle ze nie powinno byc problemu, np. ja mam plyte na NF2 i jedna pamiec kingston a druga twinmos i dzialaja az milo!

Ta sama firma, timingi, taktowanie i powinny chodzić w dualu, nawet jak nie będą to i tak wydajność będzie większa.

Acha i jeszcze jedno: kość, którą mam obecnie w komputerze podkręciłem do 476Mhz co daje całkiem niezły wynik :mrgreen: , a gdy będą dwie kości to raczej na takie taktowanie nie mam co liczyć, jeśli naprzykład ta druga kość będzie mniej podatna na podkręcanie ;/

A można podłączyć pamięć DDR2 i DDR ?? (Obecnie mam 2x512 DDR2) a 2x256 DDR 400Mhz za pożyczone, jest sens i możliwość ich podłączenia

Asus M2N4

Nie nie ma takiej możliwości ponieważ na płycie są wejścia TYLKO pod DDR lub TYLKO pod DDR2 :slight_smile: Jeśli masz procesor pod socket AM2 masz DDR2, a jeśli np. socket 939 masz DDR…

dzięki tak myślałem :oops: