Łączenie partycji FAT32

Witam. Posiadam dysk zewnętrzny Western Digital 10000H1U-00 1TB i mam problem z partycjami… Na samym początku miałem 1 partycję, na której było zajęte jakieś 400 GB. 500 miałem przeznaczyć na tą 1 (czyli 100 powinno zostać, system plików NTFS), a resztę wolnego miało być w 2 partycji dla konsoli PS3 (system plików FAT32). Udało mi się stworzyć tą 2 za pomocą programu Partition Magic, lecz… Maksymalna wielkość partycji wynosiła 191 GB. Stworzyłem jeszcze 3 o tej samej wielkości, lecz PS3 widzi tylko tą ostatnio stworzoną, więc 2 jest praktycznie bezużyteczna… Tutaj właśnie pojawia się moje pytanie, jak złączyć te 2 partycje? Powinna być 1 o wielkości 497 GB (tak właśnie jest) i 2 o wielkości 432 GB. Bardzo proszę o pomoc… Tak aktualnie wszystko wygląda w programie Partition Magic 8.0:

http://img196.imageshack.us/img196/5751/dyskc.png

po pierwsze, przy FAT32 nie ‘zobaczysz’ wiecej jak 128GB - dotyczy to glownie starych systemow i konsol wlasnie,

po drugie, przerzuc dane z H na *, wykasuj H i postaw od nowa w rozmiarze 128GB - reszte podczep do G - pamietajac, by najpierw doczepic a pozniej tworzyc H

po trzecie, przerzuc dane z I na G, wykasuj i postaw od nowa w rozmiarze 128GB podczepiajac reszte pod *, by mial pelne 128GB 8)

ps. musialem zmienic kolejnosc dyskow :slight_smile:

Wybacz, ale nic z tego nie zrozumiałem…

W takim razie jakim cudem na PC i PS3 ‘widzę’ 191 GB?

Niestety dane się nie zmieszczą. Mogę jedynie przerzucić na G. “Podczep”, “Doczep” - jak?

Jest to niemożliwe, gdyż brakuje miejsca. W jakim celu mam tworzyć jeszcze raz te same partycje ze zmniejszoną wielkością do 128GB? PS3 zobaczy wtedy wszystkie?

no, nie wiem jakim cudem, ale sam napisales:

rozumiem, ze ta najmniejsza?

to, ze windows widzi, to nic dziwnego - od XP maja ustawione ‘widzenie’ big LBA…

dolaczasz programem, np. Gparted - warto najpierw zapisac sobie wielkosci partycji - by wiedziec co do czego przylaczyc, a z czego odjac

ps. info poszukaj w necie - pelno poradnikow 8)

pps. dobra, juz rozumiem… za 10-tym przeczytaniem, hehe - ok. przerzuc dane z I na G i H - wykasuj I, postaw od nowa - przerzuc dane z H na I i wykasuj H, postaw od nowa (caly czas trzymajac sie 128GB), potem z reszty postaw J (cos kolo 150GB powinno zostac) na zapas na NTFS

ppps. wszystko jako podstawowe partycje, nie rozszerzone…

PS3 widzi po prostu zawsze tą ostatnio stworzoną, dlatego właśnie zależy mi na ich złączeniu. Teraz mam dwie po 191GB i widzi tą ostatnią, czyli I.

Dzięki wielkie. Chodziło mi właśnie o program, bo programem widocznym na zdjęciu jakoś mi za bardzo nie wychodziło…

Wiem, wiem… trochę to pomieszane, ale inaczej wytłumaczyć nie potrafiłem. Zrobię teraz tak jak mówisz, chociaż nie wierzę, aby to pomogło. Wszystkie partycje zawsze były jako podstawowe.

coz, nie mam ps3… moge sie jedynie domyslac, czyli ze chodzi o wielkosc partycji (szczegolnie, ze format FAT32 i 4GB plik) 8)

ps. przed jakimkolwiek dodawaniem/udejmowaniem partycji, najpierw ja dokladnie zdefragmentuj, to wazne!

Konrado358 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Udało mi się już złączyć 2 partycje programem Acronis Disk Director Suite. Partycja H ma teraz ogólnie 242GB z czego zajęte jest 186GB. Partycja I jest pusta i ma 191GB wolnego. Mam zamiar teraz połączyć I z H i tutaj jest właśnie moje ostatnie pytanie… Otóż, czy podczas łączenia stracę wszystkie dane znajdujące się na partycji H?

Dodane 12.03.2011 (So) 21:36

Tak myślałem, że nie doczekam się już odpowiedzi… Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.