Łączenie partycji w Vista

Witam, mam problem ponieważ nie mogę połączyć partycji ze sobą, próbowałem acstronis disk, gparted, paragon partion menagera 10 i nic :frowning: . Kolejność partycji jest taka :

FAT16 PRI 117MB,NTFS(D) LOGICAL 10GB - nowa partycja utworzona z RECOVERY, SYSTEM© PRI,ACT 50GB, MEDIADAIRECT FAT32 2,5GB i ostatni MY DISC(F) NTFS 235 GB. chciałem połączyć dysk utworzony z usunięci RECOVERY z dyskiem F i się nie da, C też się nie da. Prosiłbym o pomoc.Przekopałem już gogle i nic konkretnego nie mogę znaleźć

plastek666 , nie krzycz. popraw posta używając małych liter i błędy. Na forum używamy polskiego języka. Przeczytaj proszę regulamin forum.

Ten Twój opis jest bardzo nieczytelny, daj zrzut ekranu z któregoś z tych programów z wyglądem tych partycji i napisz normalnie a nie wielkimi literami.

a jak dodać zrzut na forum?? bo nigdy tego nie robiłem niestety

viewtopic.php?f=5&t=210226

Przeczytaj punkt np. 2.14

Twój błąd to taki, że chcesz łączyć partycje.

Jeśli nie masz danych na “F” to ją po prostu kasujesz a partycję do której chcesz dołączyć miejsce po partycji “F” po prostu powiększasz o to wolne miejsce.

Polecam EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … dition+3.0

dane mam na partycj F wiec kasowanie odpada a dysk D jest czysty… da sie to wykonac zeby je połączyc?? cos wyczytałem ze musza byc koło siebie te partycje… wiec moze je jakos przesunac?? tylko jak?? chyba ze usunąć dysk D i wtedy powiekszyc dysk F o to miejsce tylko tez niewiem jak i czy to mozliwe…

Pomyliłem literki, przepraszam :wink:

“Łapiesz” myszką za te kolorowe prostokąty i przesuwasz :wink:

Tylko musisz skasować tą pustą partycję “D” - zostanie po niej szare miejsce.

I użyj programu, który Ci poleciłem.

i co wtedy bede mógł połaczyc?? czy powiekszyc?? jak to dalej??

  1. Zainstaluj program, który Ci poleciłem

  2. Skasuj tą partycje “D” - zostanie po niej szare miejsce (klawisz DELETE)

  3. Złap za prostokąt oznaczający jakąś istniejącą partycję i przesuń ją tak aby szare miejsce znalazło się obok partycji którą chcesz powiększyć.

  4. Zmień rozmiar partycji (klawisz "RESIZE/MOVE)

To jest tak jak ustawianie klocków - nie możesz przesunąć klocka jeśli obok miejsce jest zajęte, musisz te klocki po kolei przestawiać. (zajęte miejsce - ISTNIEJĄCA partycja chociaż jest pusta, wolne miejsce - miejsce po skasowaniu partycji klawiszem DELETE)