Łączenie programów do optymalizacji systemu

(lieft) #1

Czy można korzystać z paru takich programów zainstalowanych jednocześnie?

Np glary utylities, Advanced system care, Tunel up utylities.

W grę wchodzi opcja, że w/w programy są zainstalowane, ale korzystam co jakiś czas z innego. Czy jeśli nie powinno się tak robić, bo np mogą się one gryźć ze sobą, to który z nich zostawić, który jest najlepszy dla visty?

(system) #2

Instalować można, ale tylko jeden (lub żaden) może monitorować system. Takim jest Adv.SystemCare.

Najbezpieczniejszy jest Glary (nie tylko dla Visty). A.Sys.Care wprowadza poważne zmiany w systemie - nie do cofnięcia. TuneUp dobry (rozwinięty Glary), ale z rozwagą! W sumie, radzę zostawić GlaryUtilities, a w jakimś szczególnym celu ewentualnie użyć TuneUp.

(krzysiekx) #3

Jeden z tych programów w zupełności wystarczy.

(lieft) #4

dziękuję za podpowiedzi Wam obydwu.

(Danielm86) #5

lieft , te programy, a dokładniej moduły defragmentacji, czy czyszczenia rejestru są nic niewarte. Najlepiej korzystać z osobnych programów.

(lieft) #6

chm...ale czemu? mam rozumieć, że w paczkach nie działają dobrze, a osobno są lepsze? jeśli tak, to co polecasz pod win 7?

Aktualnie mam windows 7 manager, nie używać tego?

(Danielm86) #7

Defragmentatory w tych pakietach są kiepskie. Zainstaluj np. Iobit Smart Defrag a do rejestru Wise Registry Cleaner

(lieft) #8

ok, dzięki.

A jak oceniasz windows 7 manager , podobno świetny, choć to też wersja pakietowa.

(Rmk) #9

Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie zbędnych śmieci z płyty instalacyjnej przy użyciu vLite oraz używanie JV16 PowerTools 2009.