Łączenie ram o różnym taktowaniu, warto?

Witam!

Mam możliwość kupienia po bardzo niskiej cenie ram 512mb na szynie 533. Obecnie mam w kompie goodrama 512mb szyna 667. Mam też zintegrowaną kartę graficzną, która pochłania 128mb :mrgreen: czy warto kupywać te ramy? czy nie będzie jakiś zgrzytów że są na różnych szynach? czy będzie duży skok wydajności?

Dzieki za odpowiedz :wink:

nie warto ramy zwolnią do 533MHz, chyba, że pobawisz się timingami oraz napięciem na ramach.

to znaczy że będzie gorzej niż bez tego dodatkowego ramu? :stuck_out_tongue:

a co do timingów to jak i gdzie sie to robi? w biosie jakoś tego nie widze…

AD 1. wydajność pamięci może spaść (choć nie napisałeś jakiego masz proca), nie podałeś też dokładnych parametrów obu pamięci.

AD2. tak w BIOS-ie jeśli nie ma takowych ustawień posiadasz wyjątkowo ubogi bios.

Mój procesor to: AMD Sempron 3400+

Płyta główna: ASRock ALiveNF6G-VSTA

Dane mojej pamieci ram (przepisywane z pudełka): DDR 512MB PC2 - 5300 CL5 DIMM GR667D264L5/512

co do tej drugiej pamięci to praktycznie nic nie wiem prócz tego że jest na szynie 533 i ma 512mb. Kolega kupywał ten ram w wersji OEM.

Jeśli w biosie tego nie znajde to gdzie mam tego szukać? :slight_smile:

:lol:

w takiej konfiguracji możesz kupić od kolegi ten raz - za grosze :P.

poszukaj w manualu :P.

xD ok

ok

A co tak właściwie daje timing? to tak jakby podkręcanie ram? :smiley:

Ja sie pdłącze do tematu gdzyz mam pdobny problem …kupiłem ostanio ram 1 Gb o taktowanie 800MGz zaś moja płyta obsługuje tylko do taktowania 667MGZ …i tu moje pytanie …czy ten zakupiony ram nie jest wogule wydajny czy znizył tylko taktowanie do 667 Mghz …Z góry dziex za odpowiedz:D

piszę się Mhz - to raz,

dwa - bardzo możliwe, że taktowania zostały ograniczone do wartości wolniejszej z 2ch.

Ojjj nie pszesadzaj i tak wiadomo o co chodzi ale dzieki za poprawke…więc tak jak myslałem taktowanie sie prawdobodobnie obnizyło :/…no nic dzieki za info