Łączenie się z wifi na Archlinux

(Piesek64) #1

Cześć. Chcę zainstalować na laptopie (po wielu nieudanych próbach z XP, lub wysypanym się ubuntu) Archlinuxa (pobieram już plik iso), ale jak go testowałem przed reinstalowaniem systemu na PC na którym miałem plik iso (testowałem z livecd, ale miałem na pendrivie bootowalnym archa i teraz nie mam na pendrivie nic, bo musiałem też przenieść pliki z 2 PC na1 PC). Był kłopot, bo nie mogłem połączyć się z wifi, a teraz jestem zmęczony i nie chce mi się tłumaczyć z wiki angielskiej.

(mateusz6639) #2

A my nie jesteśmy jasnowidzami i nie znamy konfiguracji twojego kompa. Może byś podał jakąś specyfikację.

(Piesek64) #3

Chcę połączyć się tylko z wifi, a nie robić jakieś cuda niewidy. Muszę się połączyć jakoś z wifi, by zainstalować, a kablowy internet mam wolny.

(roobal) #4

Nie rozumiesz, że bez konkretów, to nie mamy możliwości Ci pomóc? To tak samo jakbyś poszedł do mechanika bez samochodu i powiedział mu stary, mój samochód nie jeździ, jak mam rozwiązać ten problem? Na jakim chipsecie działa karta sieciowa? Instalowałeś sterowniki do karty?

(mateusz6639) #5

Jeśli dla Ciebie podanie specyfikacji kompa, lub chociażby modelu laptopa jest cudem niewidem to ja Ci nie pomogę. Narazie

(Piesek64) #6

Laptop: HP Compaq 6710b

Karta wifi: Intel Pro/Wireless 4965 AG or AGN

(LeserGD) #7

Opisz kroki które podjąłeś, żeby się połączyć z wifi.

Przy którym kroku coś poszło nie tak (jakie były komunikaty/błędy).

Korzystałes z polecenia wifi-menu?

(Piesek64) #8

Wifi menu nie może znaleźć wifi

Dhcpcd znajduje, ale i tak łączy z kablowym

iwconfig znajduje wifi, ale nie połączy.

(roobal) #9

Podłącz się do internetu przez kabel lub pobierz na innym komputerze sterowniki iwlwifi. Lub pobierz sterowniki dla systemu Linux ze strony Intela, są dostępne.

(LeserGD) #10

>> Klik <<

(Piesek64) #11

Instaluje system z podłączonym kablem, a sterowniki doinstaluje potem

Edit: System zainstalowany. Instaluje już xorga, panel mate'a, fluxboxa, nitrogena, i podobne