Łączenie się z wifi na Archlinux

Cześć. Chcę zainstalować na laptopie (po wielu nieudanych próbach z XP, lub wysypanym się ubuntu) Archlinuxa (pobieram już plik iso), ale jak go testowałem przed reinstalowaniem systemu na PC na którym miałem plik iso (testowałem z livecd, ale miałem na pendrivie bootowalnym archa i teraz nie mam na pendrivie nic, bo musiałem też przenieść pliki z 2 PC na1 PC). Był kłopot, bo nie mogłem połączyć się z wifi, a teraz jestem zmęczony i nie chce mi się tłumaczyć z wiki angielskiej.

A my nie jesteśmy jasnowidzami i nie znamy konfiguracji twojego kompa. Może byś podał jakąś specyfikację.

Chcę połączyć się tylko z wifi, a nie robić jakieś cuda niewidy. Muszę się połączyć jakoś z wifi, by zainstalować, a kablowy internet mam wolny.

Nie rozumiesz, że bez konkretów, to nie mamy możliwości Ci pomóc? To tak samo jakbyś poszedł do mechanika bez samochodu i powiedział mu stary, mój samochód nie jeździ, jak mam rozwiązać ten problem? Na jakim chipsecie działa karta sieciowa? Instalowałeś sterowniki do karty?

Jeśli dla Ciebie podanie specyfikacji kompa, lub chociażby modelu laptopa jest cudem niewidem to ja Ci nie pomogę. Narazie

Laptop: HP Compaq 6710b

Karta wifi: Intel Pro/Wireless 4965 AG or AGN

Opisz kroki które podjąłeś, żeby się połączyć z wifi.

Przy którym kroku coś poszło nie tak (jakie były komunikaty/błędy).

Korzystałes z polecenia wifi-menu?

Wifi menu nie może znaleźć wifi

Dhcpcd znajduje, ale i tak łączy z kablowym

iwconfig znajduje wifi, ale nie połączy.

Podłącz się do internetu przez kabel lub pobierz na innym komputerze sterowniki iwlwifi. Lub pobierz sterowniki dla systemu Linux ze strony Intela, są dostępne.

>> Klik <<

Instaluje system z podłączonym kablem, a sterowniki doinstaluje potem

Edit: System zainstalowany. Instaluje już xorga, panel mate’a, fluxboxa, nitrogena, i podobne