Łączenie sieci wi-fi

Witam
Mam zapytanie w jaki sposób można połaczyć routery tak aby tworzyly jedną siec domowa zamiast 3
Zależy mi na tym poniewaz chce drukowac drukarka wifi z kazdego miejsca w domu a drukarka jest połączona z jednym routerem który nie ma zasięgu w całym domu.
Pozdrawiam

Zainwestuj w WI-FI Mesh. Jest to tzw. Sieç kratowa. Łaczysz Julia urzadzeń w jedba duża sieç.

Polecam system Mesh marki Tenda.

Jeden router główny do którego przychodzi internet (do portu WAN) zostawiasz jako główny, w dwóch pozostałych routerach wyłączasz serwery DHCP i te dwa routery łączysz kablami z głównym (port LAN w głównym → port LAN w routerze drugim itd). Routery w trybie access point.
Możesz zmniejszyć zakres adresów DHCP i ustawić w routerze drugim i trzecim sztywny adres poza DHCP (ta sama podsieć, czyli np. 192.168.1.x gdzie 0-200 to dhcp, np. 201 główny router, 202 drugi i 203 trzeci).

Możesz też po prostu router drugi i trzeci ustawić w tryb repeater, o ile obsługują taki tryb (tańsze niekoniecznie go mają)

Chyba że masz trochę droższe routery obsługujące technologię mesh to pewnie z poziomu jednego routera łatwo kreatorem możesz to zrobić.

Zacznij od napisania jakie masz routery?

router to
1.TP-LINK WR841N
2.XIAOMI MI ROUTER 4A
3.UP-LINK WR 1200AC

Moja rada to wymienić wszystkie trzy na system MESH:

Ja mam Mesh’a od Tendy. System Nova. Składa się on u mnie z 3 „kostek” i jest dobrze - sieć pokrywa cały dom piętrowy.

Ja używam Unifi AP. tylko dość drogie rozwiązanie do domu ale dobre.

Jest to dobre rozwiązanie i proste w instalacji. Do tego trwałe.