Łączenie utworów w całość - Audacity


(Polopolo1991) #1

Witam

Problem jak w temacie. Mam mix Paul Van Dyk politics of dancing jednak cały mix jest podzielony na oddzielne utwory.

Chciałbym to połączyć wszystko w całość tak żeby nie było przerw między utworami.

Na innym forum polecono mi program Audacity. Jednak nie za bardzo wiem jak nim się obsłużyć aby połączyć to wszystko w calość.

Prosze was o pomoc bo nie rozumiem tego programu, nie wiem jak w nim to zrobić. :?

Pozdrawiam.


(xyzzyx) #2

http://ihelp.ovh.org/file/art_multi/ucz ... city01.pdf. Instrukcja AudaCity jeżeli może Ci się przydać. Pozdrawiam.


(Polopolo1991) #3

ta instrukcja niczego nie wyjaśnia. :frowning:


(=Bogdan=) #4

Nie wiem jak to zrobić w Audacity bo nigdy go nie używałem ale w Nero Wave Editor można to zrobić tak...

Otwierasz pierwszy utwór, przesuwasz znacznik na jego koniec, w menu Edycja wybierasz "Wstaw plik..." i wybierasz drugi utwór,

znowu przesuwasz znacznik na koniec drugiego utworu i powtarzasz "Wstaw plik..." i dodajesz następny utwór i tak dalej aż dodasz

wszystkie utwory. Na koniec zapisujesz wszystko i gotowe. Możesz się jeszcze pobawić i pousuwać dłuższe przerwy ciszy między utworami jeśli jakieś są.


(Panogon) #5

Może jest szybszy sposób, ale w Audacity można to zrobić metodami kopiuj-wklej... Czyli otwierasz pierwszą piosenkę, następnie z menu: Plik -> Nowy przeciągasz do nowego okna drugą piosenkę, zaznaczasz całość -> kopiuj, w oknie z pierwsą piosenką klikasz kursorem za ścieżką i wklejasz... i tak z pozostałymi... na koniec zapisujesz (czyli Plik-> Eksportuj jako mp3). Żeby otrzymać lepszą jakość zapisu w mp3: Plik -> Ustawienia -> Zakładka Format Pliku -> i na dole "Ustawienia eksportu dla mp3". A jeśli nigdy wcześniej nie użuwałeś tego programu to w tym, miejscu również musisz wskazać bibliotekę LAME (Znajdziesz ją np. w kadalogu (jeśli używasz) Winampa)