Łączenie w sieć laptopa z Vistą i PC z XP - odmowa dostepu


(Misiek Lim) #1

Mam laptopa z Vistą, oraz komputer stacjonarny na XP. Niestety za nic w świecie nie mogę ich ze sobą połączyć. Co bym nie zmieniał w ustawieniach. Tydzień temu udało mi się dzięki możliwości ingerencji z stacjonarki w foldery na lapku. Ale teraz nawet to nie działa. O dziwo i z taty lapkiem na XP i z brata stacjonarnym na XP udało mi się połączyć. U brata był ten sam problem - wyłączyłem firewalla i grała gitara, a tu gdzie teraz chcę to zrobić, to nic to nie dało. Czy chce z laptopa wejść na stacjonarny czy odwrotnie jest odmowa dostępu. A do przeniesienia całkiem sporo danych, więc sposób inny niż PC-Lap nie istnieje (płyty, pendrive, uploady - raczej odpadają :wink:). Z góry dzięki za pomoc.

PS. Patrzyłem tu na różne tematy, ale jakoś nic mi nie pomogło, albo po prostu coś przeoczyłem :oops:


(Stanny Tomasz) #2

A jak łączyłeś?

Przejrzyj też ten temat:

podzial-sygnalu-internetowego-bez-routera-t85952.html


(Misiek Lim) #3

Mam router. Laptop z routerem przez wi-fi, PC z routerem przez kabel. Potem udostępniłem co chciałem i tyle. Ofc, oba kompy w tej samej grupie roboczej, no podstawowe sprawy raczej są ok, nie raz to robiłem i problemów nie było. PC już nie raz z innymi kompami łączyłem, dopiero teraz pojawiły się problemy. A to jak dot. bez routera to raczej mi nie pomoże :wink:


(Stanny Tomasz) #4

No a nie możesz ich połączyć bezpośrednio ?


(Misiek Lim) #5

No właśnie nie bardzo. Najbardziej by mi pasowało jakoś to "naprawić", by działało. Bo z brata kompem (tak samo dokładnie się łączy) jakoś działa. A żeby jakieś kable wziąć z routera czy coś, to jest wielkie "aiwai" i sporo zachodu :P.


(Stanny Tomasz) #6

A gdzież to :stuck_out_tongue: Wszystko robisz tak samo tylko zamiast wifi masz kabelek i do tego prędkość większa :slight_smile:


(Misiek Lim) #7

Tia, ale u mnie jest zbyt wyzastawiane, po drugie nie raz potrzebuje spoza domu, więc mi trzeba to i tak jakoś fixnąć.


(Stanny Tomasz) #8

Poczekaj zaraz poszukam dokładniejszych informacji, jak znajdę odpowiedź to wyedytuje

-- Dodane 02.11.2009 (Pn) 18:29 --

a ikona udostępnionego folderu zmieniła się czy nie ? jest tam rączka ?


(Misiek Lim) #9

Jest. Wszystko wygląda ok, tylko jest ta cholerna odmowa dostepu ;/


(Stanny Tomasz) #10

Odznaczyłeś w opcjach folderów "Użyj prostego Udostępniania plików" ?


(Misiek Lim) #11

Nie. Ale już to zrobiłem - jest sukces - już nie tylko widzę, że jest komp w sieci, ale także jakie foldery udostępnia - nadal jednak nie mogę wejść głębiej, w folder, by przenieść pliki. Odmowa dostępu.


(Stanny Tomasz) #12

A w Opcjach udostępniania folderu pozwoliłeś danemu komputerowi w sieci na pełną kontrolę ?


(Misiek Lim) #13

Tak. Tzn. tam w uprawnieniach, najpierw dałem tylko czytanie (no to na sammy dole), a potem zaznaczyłem wszystkie pola jak się wkurzyłem :wink:, ale nic nie dało.


(Stanny Tomasz) #14

a może nie zaznaczyłeś pewnej możliwości w udostępnianiu folderu tzn nie zaznaczyłeś Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików ???


(Misiek Lim) #15

No na początku nie, potem jednak tak, by sprawdzić czy się uda. No ale to i tak chyba wiele wspólnego z samym udostępnianiem nie ma. Ja tylko chce z PCta zgrać pliki, nie ptorzebuję ich zmieniać.


(Stanny Tomasz) #16

Ale sam wiesz jaka jest winda :stuck_out_tongue: Zapewne my tu tak się głęboko zastanawiamy a to zapewne jest takie proste do rozwiązania


(MrAsusrp6) #17

A jak masz na Viście tą sprawę ?

beztytuuxi.jpg


(Misiek Lim) #18

odnajdywanie sieci: Włączone

udostępnianie plików: włączone

udostępnianie folderu publicznego: włączone, z możliwością zmieniania i tworzenia

udostępnianie drukarki: wyłączone

udostępnianie chronione hasłem: wyłączone

udostępnianie multmiediów: włączone


(MrAsusrp6) #19

Spróbuj jeszcze raz na kompach z XP utworzyć nową sieć (poprzez kreatora), osobiście mi to kiedyś pomogło. W tej chwili mam w sieci 3 kompy 2 z XP i mojego lapka z Vistą i wszystko śmiga .


(Misiek Lim) #20

Hm... dalej nie mogę. Ale wyskoczyło mi coś dziwnego, bo oczywiście na wiele sposobów kombinowałem z tym konfiguratorem.