Łączenie w sieć laptopa z Vistą i PC z XP - odmowa dostepu

Mam laptopa z Vistą, oraz komputer stacjonarny na XP. Niestety za nic w świecie nie mogę ich ze sobą połączyć. Co bym nie zmieniał w ustawieniach. Tydzień temu udało mi się dzięki możliwości ingerencji z stacjonarki w foldery na lapku. Ale teraz nawet to nie działa. O dziwo i z taty lapkiem na XP i z brata stacjonarnym na XP udało mi się połączyć. U brata był ten sam problem - wyłączyłem firewalla i grała gitara, a tu gdzie teraz chcę to zrobić, to nic to nie dało. Czy chce z laptopa wejść na stacjonarny czy odwrotnie jest odmowa dostępu. A do przeniesienia całkiem sporo danych, więc sposób inny niż PC-Lap nie istnieje (płyty, pendrive, uploady - raczej odpadają ;)). Z góry dzięki za pomoc.

PS. Patrzyłem tu na różne tematy, ale jakoś nic mi nie pomogło, albo po prostu coś przeoczyłem :oops:

A jak łączyłeś?

Przejrzyj też ten temat:

podzial-sygnalu-internetowego-bez-routera-t85952.html

Mam router. Laptop z routerem przez wi-fi, PC z routerem przez kabel. Potem udostępniłem co chciałem i tyle. Ofc, oba kompy w tej samej grupie roboczej, no podstawowe sprawy raczej są ok, nie raz to robiłem i problemów nie było. PC już nie raz z innymi kompami łączyłem, dopiero teraz pojawiły się problemy. A to jak dot. bez routera to raczej mi nie pomoże :wink:

No a nie możesz ich połączyć bezpośrednio ?

No właśnie nie bardzo. Najbardziej by mi pasowało jakoś to “naprawić”, by działało. Bo z brata kompem (tak samo dokładnie się łączy) jakoś działa. A żeby jakieś kable wziąć z routera czy coś, to jest wielkie “aiwai” i sporo zachodu :P.

A gdzież to :stuck_out_tongue: Wszystko robisz tak samo tylko zamiast wifi masz kabelek i do tego prędkość większa :slight_smile:

Tia, ale u mnie jest zbyt wyzastawiane, po drugie nie raz potrzebuje spoza domu, więc mi trzeba to i tak jakoś fixnąć.

Poczekaj zaraz poszukam dokładniejszych informacji, jak znajdę odpowiedź to wyedytuje

Dodane 02.11.2009 (Pn) 18:29

a ikona udostępnionego folderu zmieniła się czy nie ? jest tam rączka ?

Jest. Wszystko wygląda ok, tylko jest ta cholerna odmowa dostepu ;/

Odznaczyłeś w opcjach folderów “Użyj prostego Udostępniania plików” ?

Nie. Ale już to zrobiłem - jest sukces - już nie tylko widzę, że jest komp w sieci, ale także jakie foldery udostępnia - nadal jednak nie mogę wejść głębiej, w folder, by przenieść pliki. Odmowa dostępu.

A w Opcjach udostępniania folderu pozwoliłeś danemu komputerowi w sieci na pełną kontrolę ?

Tak. Tzn. tam w uprawnieniach, najpierw dałem tylko czytanie (no to na sammy dole), a potem zaznaczyłem wszystkie pola jak się wkurzyłem ;), ale nic nie dało.

a może nie zaznaczyłeś pewnej możliwości w udostępnianiu folderu tzn nie zaznaczyłeś Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików ???

No na początku nie, potem jednak tak, by sprawdzić czy się uda. No ale to i tak chyba wiele wspólnego z samym udostępnianiem nie ma. Ja tylko chce z PCta zgrać pliki, nie ptorzebuję ich zmieniać.

Ale sam wiesz jaka jest winda :stuck_out_tongue: Zapewne my tu tak się głęboko zastanawiamy a to zapewne jest takie proste do rozwiązania

A jak masz na Viście tą sprawę ?

beztytuuxi.jpg

odnajdywanie sieci: Włączone

udostępnianie plików: włączone

udostępnianie folderu publicznego: włączone, z możliwością zmieniania i tworzenia

udostępnianie drukarki: wyłączone

udostępnianie chronione hasłem: wyłączone

udostępnianie multmiediów: włączone

Spróbuj jeszcze raz na kompach z XP utworzyć nową sieć (poprzez kreatora), osobiście mi to kiedyś pomogło. W tej chwili mam w sieci 3 kompy 2 z XP i mojego lapka z Vistą i wszystko śmiga .

Hm… dalej nie mogę. Ale wyskoczyło mi coś dziwnego, bo oczywiście na wiele sposobów kombinowałem z tym konfiguratorem.