Łączenie Windows 7 z Ubuntu 10.04.LTS

Otóż problem mam taki, pamiętam jak kiedyś łączyłem dwa komputery z zainstalowanymi XP_kami kablem crossover, na celu miałem wymianę plików pomiędzy tymi dwoma maszynami. Dziś jednak wpada do mnie kuzyn i chciał bym pograć z nim w grę na 2 komputerach. W grze widnieje opcja gry przez TCP/IP czyli wnioskuję że jak utworzę takie połączenie kablem crossover i podam IP jednego z komputerów to z łatwością zagramy razem? Jeśli się mylę, proszę mnie uświadomić. I teraz nadchodzi mój największy problem. Systemy które chce połączyć to Ubuntu 10.04LTS oraz Windows 7 Ultimate. Szukałem dosyć uważnie w internecie jakichś poradników, jednak nic nie znalazłem. Bardzo bym prosił o porady, wskazówki i linki.

Z góry dziękuję, Samsi.

No ale nie napisałeś na czym polega problem. Coś nie działa? Napisz czego próbowałeś. Na początek doinstaluj Sambę.

Pozdrawiam!

Po prostu nie mam pojęcia jak połączyć te systemy tak aby można było grać w multplayera przez TCP/IP

No to jak pisałem, doinstaluj Sambę. Dodaj oba komputery do tej samej grupy roboczej, w Sambie domyślnie ustawiona jest grupa robocza workgroup, ustaw w Ubuntu adres IP, maskę i jak coś nie będzie działać, to pisz.

Pozdrawiam!