Łączenie XP i 7 w sieć

Mam problem z połączeniem komputera z Windowsem XP do komputera z Windowsem 7.

Sieć ma wyglądać następująco: Modem ADSL <—> Komp1 (7) <—> Komp2 (XP)

Komputery łączone są kablem krosowanym. Raz już się udało i oba komputery widziały się nawzanem, dzieliły internet itp.

Po ponownym połączeniu nie da się zmienić w W7 typu sieci z Public na Home/Work.

Próbowałem automatycznego ustawiania IP, ręcznego na 192.168.1.X, 192.168.0.X, 10.0.0.X, 172.16.0.X. Maska jest cały czas ustawiona na 255.255.255.0.

Komputer z XP:

Adres IP: 192.168.1.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.2

Serwer DNS: 192.168.1.2

Komputer z 7:

Adres IP: 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: (192.168.1.2 albo wcale)

Serwer DNS: 192.168.1.2

Ręczne ustawienie IP masz dobre tylko pamiętaj że musisz też udostępnić połączenie z modemu adsl, żeby komputer z systemem windows xp miał neta. Ale pamiętaj że jak udostępnisz połączenie zmieni ci się adres ip na komputerze z windowsem 7. Wtedy taki sam adres musisz wpisać na komputerze z xp w bramie domyślnej, i serwerze dns.

W windowsie 7 możesz zostawić sieć ustawioną na public tylko nadaj jej wszystkie uprawnienia jakie się da.

Próbowaliśmy też połączyć 2 XPki, sieci uznają się za połączone ale komputery się nie widzą. Neta też nie ma. Kabel jest na pewno sprawny bo używaliśmy go w zeszłym tygodniu i wszystko działało. Od tamtej pory nic nie było zmieniane w konfiguracji. Dzisiaj po prostu podłączyliśmy kabel. Czy to możliwe że Hamachi namieszało coś w systemie i uniemożliwia połączenie?

To nie raczej wina Hamachi. Ale ja często miałem problemy z siecią miedzy xp a xp, choć neta noi sieć mam przez liveboxa

Udało mi się połączyć mój komputer z innym tym kablem, przy identycznej konfiguracji i wszystko działa, więc w czym może być problem?

@offtopic

Proponuję przenieść ten temat, bo rozwiną się trochę i już nie obejmuje W7