Łącznie tv - laptop miracast

Witam, mam problem z podłączeniem bezprzewodowym laptopa do tv, na laptopie wyświetla się monit że został połączony z tv na tv ciągle piszę trwa łącznie. Laptop kilkukrotnie mruga przy próbie łącznia.
Z tabletem oraz tel nie ma prawie żadnego problemu. Ekran zdalny tabletu wyświetlił się po kilku sek, z telefonem wygląda to troszkę inaczej gdyż tv uruchamia wszystkie filmy tel lecz żadnego zdjęcia. (tel sony z2). Wracając do tematu głównego czyli laptopa.

TV i laptop są w 1 sieci wi fi. W laptopie posiadam dwie karty sieciowe. Jedna to :
Qualcomm Atheros QCA61x4A Wireless Network Adapter .
Windows 10. Laptop łączy się tylko gdy udostępnię np pobrany film na dysk w grupie sieciowej. Wtedy film się uruchamia bezprzewodowo. Chciałbym natomiast uruchomić cały ekran laptopa jak przez kabel HDMI. Klikając win+p wybieram połącz z ekranem bezp i tam jest cały ten proces który niby kończy się połączaniem lecz na tv nie. W urządzeniach tv dodany jest jaki projektor, niestety inaczej się nie wyświetla.

TV to thomson 50ub6406. Jak mówiłem łacznie tabletu działa bez problemu, z laptem niestety nic nie działa. Aktualizowałem sterowniki kart sieciowych, + usuwałem sprzęt i "poszukiwanie zmian"
Na tv najnowsze sterowniki z strony producenta. Próbowałem też z wyłączniem zapory windowsa i zapory na routerze. Na forum jest podobny temat niestety rozwiązanie które podał jego użytkownik nie pomogły w moim przypadku.
Help… ; /