Łączność WI-FI x2

Witam,

Potrzebuję wykonać dwa połączenia WI-FI jednocześnie. Jedno połączenie pod robota sprzątającego, natomiast drugie to domowa sieć internetowa WIFI. Jest możliwość skonfigurowania tego z poziomu androida, czy może należy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację?

Pozdrawiam

Nie rozumiem
Po co tworzyć dwie sieci WIFI? I robot i domownicy mogą korzystać z jednego SSID, a tak miałbyś jedną sieć, z której korzystałby wyłącznie robot, a drugą dla domowników - bez sensu. Urządzenia typu iRobot nie potrzebują aż tak dużej przepustowości łącza, żeby funkcjonowały rzeczy związane z siecią.
Napisz proszę, co chcesz osiągnąć, bo ja naprawdę nie kumam

Może użytkownikowi chodzi o ustawienie dwóch nazw sieci WiFi na dwóch różnych częstotliwościach na routerze o ile router oferuje połączennie po 2.4Ghz i 5Ghz.

Nie chcę tworzyć dwóch sieci WIFI. Aby połączyć się z robotem sprzątającym muszę uzyskać połączenie z siecią wifi w robota (nie internet) Robot nie ma możliwości łączenia się z nim za pomocą bluetootha. Natomiast drugie połączenie muszę nawiązać z siecią domową internet w celu sterowania robotem.

Problem polega na tym, że android obsługuje tylko jedno połączenie z siecią wifi (albo robot, albo sieć domowa, czyli internet).

Czy mam rozumieć, że to urządzenie ma wbudowany router? Jeśli chodzi o połączenie do dwóch sieci jednocześnie na telefonie to nie sądzę, że to jest możliwe. Chyba, że telefon będzie miał wbudowanie dwie karty WiFi.

Ponadto, można zablokować dostęp do internetu robotowi sprzątającemu, jeśli masz taką potrzebę. To taka mała dygresja na koniec.

Trzeba byłoby raczej podłączyć robota do routera w twojej istniejącej sieci, a wtedy dołączony już do niej smartfon zobaczy go. Tobie prawdopodobnie chodzi o to, aby zachować istniejące połączenie smartfona z domowym routerem i dodatkowo wykonać drugie, bezpośrednie z robotem?

1 polubienie

No właśnie! @Drass Jaki to robot? Od firmy iRobot? W Sklepie Play jest aplikacja od producenta, która pozwala na pełną konfigurację smartodkurzacza.
link do appki:

Zacząłbym od przeczytania instrukcji obsługi odkurzacza… :thinking:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jest Xiaomi Mi Robot Cleaner. Nie IRobot.

" Tobie prawdopodobnie chodzi o to, aby zachować istniejące połączenie smartfona z domowym routerem i dodatkowo wykonać drugie, bezpośrednie z robotem? "

  • Tak dokładnie o to chodzi.

Wracając do meritum. Odkurzacz nie miał zapamiętanego hasła do domowej sieci wifi. A i ja miałem błędne przekonanie myśląc, że muszę za pomocą smartfona dokonać dwóch połączeń przez wifi. Wychodzi na to, że odkurzacz mając wbudowaną (przypuszczam) kartę wifi sam dokona połączenia z siecią. Należy mu jedynie podać nazwę sieci i hasło i co w moim przypadku było istotne zaznaczyć zapamiętaj na przyszłość :slight_smile:

A tak swoją drogą co to za wtyczka jest (ta biała) ?

Co prawda dołączono konwerter jednak nie stabilny i przy wyjęciu, załączeniu do gniazdka sieciowego daje się usłyszeć “zgrzyty”.

Typ A - najczęściej stosowana w krajach amerykańskich, ale może chińczyki też takie mają.

1 polubienie

Dziękuję. Co prawda być może nie ten dział, ale zapytam :slight_smile:

Jaką listwę zasilającą polecacie ? potrzebuję tak na co najmniej 8 wejść i żeby była już na dłuższy czas

Kup porządniejszy adaptor. Co jest po drugiej stronie wtyczki (jak jest wpięta do stacji dokującej)?

To najlepiej jakaś antyprzepięciowa i żeby miała osiem wejść :smiley: i módl się aby to instalacja elektryczna w domu wytrzymała :laughing:
Osobiście nie polecam :wink:

Ta druga wtyczka na zdjęciu (czarna) to jest właśnie adapter na EU

Ale co jest na drugim końcu - od strony stacji dokującej :wink: Z tego co pamiętam ten odkurzacz ma zwykłą ósemkę (jak do radia). Taniej i lepiej będzie kupić nowy kabel z wtyczką PL (pewnie 1.5zł na Allegro), białe są zawsze droższe i pewnie z 10zł :wink:

W moim Naeto stacja dokująca się otwiera, a w środku jest zwykły zasilacz jak do laptopa z kablem koniczynką :wink:

Aż tak?

Dekoder NC+, telewizor, xbox 360, ładowarki do tel i do tego iRobot. Myślę że instalacja pomimo, że w tym pomieszczeniu jeszcze aluminium da radę ;).

Aaa o to chodzi. Jest takie coś. Jak się nazywa kabel zasilający ? z tym wtykiem jak na zdjęciu. Chętnie kupię, tym bardziej, że jest on wyjmowalny.

Jak pisałem - szukaj pod kabel zasilający ósemka / kabel zasilający radiowy. To jest zwykły standardowy kabel zasilający, na 100% masz coś podpięte tym w domu. Dostaniesz w każdym większym sklepie, jak teraz patrzyłem na Allegro to ceny zaczynają się od 1.2zł. Fachowo nie pamiętam jak się nazywa, to chyba IEC C7 albo C8 (jedno to gniazdo drugie to wtyczka).

1 polubienie

Już namierzyłem. Jest to zasilający ósemka tak jak pisałeś. W lokalnym sklepie cena 2 razy jak na allegro ;). Swoją drogą dziwi mnie dlaczego kolor biały jest droższy od czarnego…

Dziękuję wszystkim. Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

Bo są… rzadziej stosowane. Urządzania ich potrzebujące są najczęściej czarne, albo mają ciemny kolor (radia, zasilacze, ładowarki, tunery RTV itd.). To samo z ‘koniczynką’ do laptopa - jak potrzebowałem do oczyszczacza powietrza biały (też XIAOMI), to też są droższe od czarnych.