Łączność z Internetem przez Bluetooth

Nie potrafię skofigurować łączności z Internetem przez Bluetooth. Łączę się co prawda z komórką (Sonny Ericsson k700i). Telefon jest poprawnie skonfigurowany i pracuje w internecie przez GPRS. Jednak dla łączności z komputerem wymagane jest skonfigurowanie telefonu jako modemu GPRS.

Okno sytemowe, prosi o takie dane jak Kod kierunkowy miasta??? Numer operatora - nie mam dla GPRS numeru operatora. jest to jakaś specjalna kombinacja znaków.

Kto wie, gdzie lub ewentualnie co zrobić aby przeprowadzić taka konfigurację? Moim operatorem jest Orange. W biurze klienta, niewiele wiedzą.

Wejdż tak: panel sterowania>połączenia sieciowe>utwórz nowe połączenie>(jak Ci wyskoczy kierunkowe miasta oraz numer operatora to wpisz obojętnie jakie cyfry, bo to nie od tego i bierzesz ok lub dalej)>wyskoczy okienko kreatora nowego połączenia sieciowego-bierzesz dalej>zanaczasz w nastepnym okienku -połącz z internetem i dalej>w kolejnym zaznaczasz -konfiguruj moje połączenie recznie>w kolejnym bierzesz “Połącz z internetem za pomocą modemu” bierzesz dalej> i w kolejnym okienku powinien być pokazany jaki modem masz zainstalowany czyli SE k 700 bierzesz dalej>w kolejnym wpisujesz nazwe usługodawcy>w kolejnym musisz wpisać numer dostępowy(dla plusa jest *99***1#, a dla orange muszą wiedziesz w bok-u-zadzwoń)wpisujesz ten numer>i w kolejnym okienku wpisujesz hasło i użytkownika. Tworzysz skrót na pulpicie i odpalasz

Innym sposobem jest łączenie sie przez program SE, który mogłeś mieć na płycie w pudełko od telefonu.

A i czy wogóle masz zainstalowane sterowniki?

Wszystko jest ok. Progam do SE łączy samoczynnie z internetem to fakt, ale tylko przez dial. Ten programik też wywołuje systemowe okno konfiguracji modemu

Numer dla Orange *99#