Ładowanie akumulatorków niededykowaną ładowarką

Cześć wam!

Mam do was kolejne techniczne pytanie :stuck_out_tongue:

Wczoraj padły mi akumulatorki AAA w telefonie stacjonarnym od Panasonic. Akumulatorki nie reaguje na ładowanie z bazy i teraz jestem zmuszony kupić nowe akumulatorki. Ale czy wszystkie akumulatorki AAA będa się nadawać? Nie będą one ładowane dedykowaną ładowarką od producenta tylko bazą od telefonu… Chce mieć pewność, że wszystko będzie ok i mi się np. podczas ładowania akumulatorki nie wyleją…

Czekam na wasze odp :wink:

Kup akumulatorki o takiej samej pojemności, jest to napisane na nich, (no i oczywiście o takiej samej wielkości czyli AAA)

Hmmm a jakie to ma znaczenie ??

Jak będą mniejszej pojemności to telefon będzie działał krócej, a jak większej to dłużej, inny też będzie czas ich ładowania w bazie i nic poza tym telefon będzie i tak działał pomimo innej pojemności nowych akumulatorów.

jeżeli włoży się akumulatorki o innej pojemności to nie wiadomo jak się zachowa ładowarka tel.

Normalnie, to zwykłe baterie ni-mh, ciężko dostać dokładnie taką samo pojemność, bo one zazwyczaj są bardzo niskiej pojemności, jak wsadzisz pomniejsze będzie tak jak napisał fiesta.