Ładowanie baterii panasonic LR6 AA

witam ponieważ zakupiłem aparat cyfrowy mam takie pytanie czy baterie które były w nim tzn. 2 szt. baterii Panasonic LR6 AA można ładować ?? według mnie to są zwykłe baterie alkaliczne których nie wolno ładować.

Druga sprawa mam ładowarkę i dwa akumulatorki firmy Tel Force One i mam pytanie jak włożyłem te dwa akumulatorki do ładowarki ładowarka wskazuje, że są naładowane czyli dobrze teraz jak zrobić aby te akumulatorki miały jak najdłuższą żywotność?? akumulatorki to AA 1.2V 2800 mAh firmy Tel Force One.

Baterii nie ładuj !!

Druga sprawa , jeśli aku. trzymają Ci cienko, to polecam kupić nowe jakieś z wysokim mAh, ale lepszej firmy ( GP etc… ).

tak jak to się robi ze wszystkimi bateriami/akumulatorami. Podstawowa zasada to nie doładowywać , najlepiej poczekać, aż się całkiem rozładują i naładować do pełna. 2 zasada polega na długim ładowaniu przynajmniej 5 pierwszych cykli. 3 zasada to ładowanie małym prądem (jeżeli masz taką możliwość w ładowarce. Wszystko to wydłuża żywotność baterii

Swoją drogą, gdy mnie sytuacja zmusiła to ładowałem parę razy baterie alkaliczne i nic złego się nie stało (a tak mnie straszyli że się rozleją… :stuck_out_tongue: )