Ładowanie filmów online (buforowanie) - zatrzymuje się na kilku minutach

Cześć, mam do Was pytanie. Czy ktoś może ma wiedzę dlaczego u mnie na PC ładowanie filmów online czyli bufor zatrzymuje się zawsze na kilku minutach poprzedzających dane miejsce oglądania a nie ładuje się cały film do pamięci? Dawniej zawsze całe się ładowały a teraz tylko z 2-3 minuty od miejsca oglądania. To dość wkurzające.

Może ktoś ma na to pomysł?

Żaden film nie załaduje się od razu, chyba, że krótki.
Buforowanie zależy od wielu jeży…
Przeglądarka i wielkość bufora, a nawet ustawienia cache wideo.
Mało miejsca na dysku, czy za wolny internet.
Ustawienia systemowe. Ograniczenia w przeglądarkach.
Mało RAM, czy Windows 2000.
A dalej zmyślać można, skoro konkretnych info brak? Przemyśl, co możesz podać, czyli zaczynając od systemu, a kończąc - czy to chodzi o dobrą jakość filmu, czy o YT itd.

Ram 8 GB
System win 8.1
Firefox - kontrolowana pamięć automatycznie
Pamięć wirtualna - automatyczna kontrolowana przez system
Wolne miejsce 950 GB
Net 32 Mb/s
Resztę nie wiem jak sprawdzić i gdzie

Właśnie chciałem podzielić problem na buforowanie filmów flashowych na wielu stronach i na buforowanie filmów html5 m.in YT.
Internet jest słaby, to raz.
Na YT powinno - mimo paska postępu - gdy kliknie się pod koniec filmu, to w parę sekund załaduje końcówkę filmu.
Gorzej wygląda buforowanie na flashu (HD). Gdy pasek odtwarzania dogania pasek buforowania, to są zacinki. Adobe flash player trzeba w dodatkach ustawić, znaczy wyłączyć mu tryb chroniony.
Znajdź w necie wyłączenie zarezerwowanej przez system 20% przepustowości internetu.

Internet słaby 10 MB na sek (megabajsty nie megabity) - no nie wiem. Jak coś pobieram gigowego to trwa chwilę.
Flash dobrze się buforuje właśnie gorzej z html5 mam wrażenie

A jak masz tu? https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl

Na youtube już od dawna jest ograniczenie buforowania wideo - oszczędność na serwerach, bo często ludzie i tak nie oglądają całego filmu, więc im (google) się nie opłaca od razu całego wysyłać do klienta.

1 polubienie

Czyli na przykład na YT nie ma siły aby fil się zbuforował cały nie ważne co się zrobi na PC i oprogramowaniu? Akurat nie o ten serwis mi chodzi ale może inne by miały podobne rozwiązania. Przykładowo na netfliksie czy cda mi jedne ładują się całe a inne znowu na kilka minut tylko. Ciekawy jestem od czego to zależy i czy da się na to wpływać w jakiś sposób.

Zwykła oszczędność transferu dla tych serwisów a także dla użytkowników. Gdyby mieli ładować cały film od razu (zwłaszcza na cda czy netflixie) to prawdopodobnie już te usługi by nie istniały przytłoczone ogromnym zapotrzebowaniem na transfer.

To zależy od długości filmu. Te kilko-minutowe mogą się ładować całe od razu.

Nie da się, chyba, że pobierzesz cały film, co te usługi umożliwiają.

To o czym piszesz to jest DASH, czyli optymalizacja transferu strumienia video/audio.
Jakiś czas temu dało się wyłączyć to odpowiednim rozszerzeniem, obecnie nie.
Jakimś rozwiązaniem jest np. używanie programu zamiast strony YT np. SMTube fajnie sobie radzi otwierając video w zewnętrznym odtwarzaczu, a tam jak wiadomo buffer możesz sobie ustawić jaki chcesz.
http://www.smtube.org/

Ewentualnie VLCPlayer obsługuje bezpośrednio linki z YT. Bardzo łatwo sobie tam ustawić z nich playlistę i ustawić “:network-caching=” co określa w milisekundach ile ma być zbuforowane.

Taka opcja jak piszesz Domker ma sam w sobie VLC przecież buforowania online po przez wtyczkę ale to nie jest za dobre bo buforuje sobie ale nie można tego zapisać w razie czego.

Może od rozmiaru pliku bo przykładowo filmy ponad 1 ,5 h jedne się ładują całe a inne nie - co dziwne że te powiedzmy HD powinny wtedy ładować się choć z 20 minut a nie 3 minuty względem ilości danych wyjściowych filmów mniejszych 440p itp.

Kiedyś bufer gonił do końca filmu na You Tube, teraz mamy mnóstwo przestrzeni na dyskach, mnóstwo pamięci, szybki internet a i tak buforowanie nie jest zależne od tego na czym odtwarzamy.
Więcej, obecnie odtworzenie według nowych zasad, na przykład fragmentu filmu od połowy…kręci kółko i nie chce się odtworzyć, chyba ze względu na to, ze pomijamy reklamy.

1 polubienie

Nigdy tak nie było, zwłaszcza przy dłuższych filmach.

To raczej zależy od szybkości łącza, jeżeli jest mniejsza niż bitrate filmu, wtedy niestety trzeba sobie chwilę poczekać :slight_smile:

1 polubienie

Tyle to wiem, jednak materiał w ogóle się nie odtwarza.
Trzeba przeładować stronę.
Jednak tak dzieje się na starszej wersji Firefoxa, więc możliwe, że to wina przeglądarki a nie serwisu.

Do stabilnej wersji przeglądarki można dodać magic action:


Można poustawiać - u mnie jest tak:

Czyli masz od ustawienia jakości i blokowania reklam, do ustawienia video stream.
Firefox też musi być ustawiony na wideo:
media.gmp-eme-adobe.enabled (boolean; true)
media.gmp-eme-adobe.forceSupported (boolean; true; FF 49.0+)
media.gmp-eme-adobe.forcevisible (boolean; true; FF 45-48, no longer used in 49.0+)
media.gmp-eme-adobe.visible (boolean; true; FF 49.0+)
media.gmp-eme-adobe.version (string, not integer; 17; required for manual install now that automatic install is no longer an option)
media.gmp-eme-adobe.abi (string; x86-msvc-x86 (EDIT: x86-msvc-x64 for 64-bit XP users); not required, you can set it if you want to more closely mimic automatic install)
media.gmp-eme-adobe.lastUpdate (integer; 1500000000; not required, you can set it if you want to more closely mimic automatic install)
media.gmp.decoder.enabled (boolean; true)
Te ustawienia pozwalają oglądać stream tv, stream live na YT, czy filmy płynnie 1080p.
A których wpisów nie ma, to trzeba je dodać samemu i ustawić na true.