Ładowanie indukcyjne LG P710

Witam. Chciałbym kupić ładowarkę indukcyjną do mojego telefonu LG L7 II. nie wiem za bardzo jak to działa i co do tego trzeba dokupić?

W skrócie, do lądowania indukcyjnego przeba ładowarki indukcyjnej, zgodnego z takim ładowaniem telefonu i w większości wypadków jeszcze cewki, którą umieścisz pod klapką aparatu (całość zgodne ze standardem Qi).

Moc ładowarki bezprzewodowej powinna być równa lub nieco wyższa od tej dołączonej do telefonu (wyższa ze względu na straty przesyłu).

Tel. powinien umożliwiać ładowanie bezprzewodowe (przy baterii powinny być widoczne dwa pozłacane piny, które mogą o tym świadczyć… lub być przeznaczone pod antenę NFC :wink: i chyba tak jest w przypadku tego lg-ka), czy to “out od box”, czy po dokupieniu cewki (wyglądem przypomina tekturowy kwadracik/kartę ze stykami).

Przykład ładowarki (1500mA):

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FEAGZ6E/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Co do fonów bez obsługi indukcji, kiedyś obiło mi się o oczy istnienie cewek podpinanych bodaj bezpośrednio pod baterię (chyba wpinane to było między styki tel. a baterii), ale osobiście raczej bym się chyba nie zdecydował na wsadzanie czegoś takiego…