Ładowanie laptopa poprzez przetwornice w aucie

Witam. Mam następujący problem. Jadąc na wakacje chciałem korzystać z laptopa ładując go z gniazdka zapalniczki poprzez przetwornicę. Niestety, nie udało się to, poniewaz przy połączeniu laptopa do zasilania nie ładował on się. Pokazywała się tylko informacja, ze laptop jest ładowany a sekunde po tym, ze znow jest na zasilaniu bateryjnym. Dlaczego laptop nie ładuje się poprzez przetwornice? Inne urządzenia chodza poprawnie. Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Jaka jest moc wyjściowa przetwornicy? Laptop potrzebuje ok 60-120W w czasie pracy. Może tylko da się na twojej ładować kiedy jest wyłączony? Niektóre zasilacze są wrażliwe na przebiegi (wykres) napięcia i prądu sinusoidalnego z przetwornicy i pod obciążeniem mogą nie działać.

Edit: w tanich przetwornicach moc ciągła jest zawyżona 30-40%, a sinusoida wygląda “kwadratowo” nie tylko przy większym obciążeniu. Urządzenia mniejszej mocy (ładowarka telefonu, zasilacz uniwersalny,żarówka itp) mogą wtedy działać, a laptop nie ładuje się.

Może warto zaopatrzyć się w urządzenie dedykowane na 12V np:

http://elektroshop.com.pl/pl/hama-zasil … rtner=1984

Jaką moc pobiera laptop powinno być napisane na tabliczce znamionowej pod spodem i na zasilaczu. Do tej mocy dodaj ok. 30% (sprawność zasilacza na poziomie 70%) i wyjdzie ile pobiera sprzęt.

http://fanbiedronki.pl/gazetka/narzedzi … ,do,drewna - to jest ta przetwornica

na spodzie laptopa znalazłem oznaczenie “+19V” , na zasilaczu INPUT: 100-240V~1,5A

Nie wiem czy to o to chodzi?

Owszem, ładowarki chodziły bez problemu, ponieważ ładowałem pare telefonów.

Wychodzi na to, że moc przetwornicy jest za mała. Realne ok. 50-60W (moc maksymalna=2x nominalna), a zasilacz laptopa może pociągnąć nawet 150W przy rozruchu… Do laptopa sugerowałbym 200-250W do komfortowej pracy, ale może ktoś inny się wypowie. Biedronkowe produkty to niestety bardzo złe jakościowo wyroby elektroniczne. Sytuacja jest analogiczna jak w podawaniu muzycznej mocy maksymalnej z boomboxami z bazaru 3000W…

Spróbuj tak :

włącz przetwornicę

podłącz ładowarkę

podłącz laptopa pod ładowarkę

Jeśli tak nie da rady to nic z tą przetwornicą nie pomoże. Może tylko ładowanie kiedy jest wyłączony.

Sprawdzę przy najbliższej okazji, dziękuje za pomoc :slight_smile:

No problemo