Ładowanie laptopa

Witam. Mam laptopa emachines E752 problem polega na tym, że gdy podłączam go pod prąd to nie ładuje mi baterii. Na zasilaczu kontrolka się świeci czyli prąd jest. Spróbowałem podłączyć ładowarkę z drugiego laptopa (takie same parametry ładowarki) to ładuje mi przez 10-15 sekund i przestaje. Spalił się zasilacz czy gniazdo w laptopie ? Co się dzieję ?

Pozdrawiam.

Powiem tak: drugi z zasilaczy może być za słaby - na mojej emaszynce podłączenie za słabego (lub uszkodzonego) zasilacza powoduje właśnie taki efekt - chwilę podładuje i rozłącza. Spróbuj wymienić wtyczkę w swoim zasilaczu. Impreza taka kosztuje grosze (maks 3 zł za wtyczkę + z 5 zł za lutowanie). Nie zaszkodzi spróbować, a z doświadczenia wiem że często przewód się urywa tuż przed wtyczką i to jest źródło problemu.

zobacz na wyłączonym lapku ,jeśli nadal tak jest zrób to ,co podał kolega nnick czyli wystarczy sprawdzić miernikiem napięcie na wtyczce zasilacza czy ono jest, jeśli nie ma to ,albo wtyczka ,albo kabel,albo sam zasilacz nie podaje napięcia,to że świeci nie znaczy że, podaje niskie napięcie!-pozdrawiam