Ładowanie laptopa

Cześć wszystkim. 
Mam kilka pytań odnośnie ładowania laptopa ( Lenovo Y700 )
Jak to jest z tym ładowaniem? 

  1. Gdy laptop leży w domu to podłączyć go na stałe do ładowania czy ładować i rozładowywać?
  2. To samo pytanie tylko teraz podczas grania. Ciągle ładować czy odłączyć po naładowaniu i grać na baterii?
    3.A jeśli rozładowywać to do ilu % i do ilu % ładować?
    Może jest jakiś program, który kontroluje ładowanie?

Pytam, bo tyle się o tym naczytałem w internecie, że już sam nw jak to jest ;/

Ile pokazuje po całkowitym naładowaniu? 100%, czy oscyluje w okolicy 86-90%? Producenci często dodają do oprogramowanie kontrolę baterii - przy ciągłym podłączeniu do prądu utrzymanie około 85-90% naładowania.

http://support.lenovo.com/ie/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/y700-15isk?tabName=Downloads&linkTrack=Mast:SubNav:Support:Drivers and Software|Drivers and Software&beta=false

W Energy Manager nic nie ma?

 

  1. Podłączyć na stałę, rozładowywać co pewien czas (np. 2-3 tygodnie), nie musisz całkowicie - np. do połowy
  2. nic takiego nie robić
  3. Nie rozładowywać do końca.

Zakupiłem laptopa bez systemu. Jak pobieram ten program to niby coś się instaluję później wyskakuję na sekundę wiersz poleceń i koniec. Programu jak nie było tak nie ma ;/

No to pech. Nie podajesz jaki masz system operacyjny, jaki komunikat wyskakuje - musisz sobie radzić sam.

Mam windows 8.1 .

Pobieram plik uruchamiam niby coś się instaluję a na końcu mam zaznaczone że teraz zainstaluje się program daje zakończ wyskakuję wiersz poleceń na 1 s , znika i wszystko się wyłącza.

 

Instalujesz dla Twojego systemu operacyjnego? Odpowiednią wersję (32/64bity)?

Na stronie lenovo jest jedynie wersja dla Windows 7 i Windows 10. :confused: